حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون

حوزه تخصصی:

کارشناس تعلیم و تربیت اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون، کارشناس مباحث تربیتی در حوزه کودک و نوجوان، در سال 1350 در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم فنی در رشته ماشین ابزار صنعتی در تهران گذراند و تحت تأثیر دو استاد خود به حوزة نبی اکرم (ص) رفت از محضر آیت الله نجفی کسب علم کرد.
وی بعد از گذراندن پایه 8 حوزه، به قم مهاجرت کرد و تاکنون از محضر اساتید حوزه علمیه قم بهره گرفته و می‌گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون، در ابتدای طلبگی در قم، به تدریس درس حرفه و فن نیز اشتغال داشته که در این مسیر از تجربیات خوبی بهرمند شده است.

کارشناس پرسمان تربیتی، نقش پدر و مادر در خانه و معلم در مدرسه را در شکل‌گیری یک انسان برای آینده بسیار مهم می‌داند.
حوزه تخصصی ایشان مباحث تربیتی است و از سال 1387 به عنوان کارشناس برنامه پرسمان تربیتی (کودک و نوجوان) فعالیت دارد که با اقبال خوبی از سوی مخاطبان رادیو مواجه شده است. از جمله موضوعاتی که در این برنامه پرداخته شده می‌توان به تربیت حسینی در ایام محرم، انتخاب همسری مناسب برای د اشتن فرزندان شایسته و پاسخ به سؤالات مختلف شنوندگان فهیم رادیو معارف اشاره کرد.
این کارشناس مباحث معارفی در زمینه‌های دیگر نیز فعالیت داشته است که می‌توان به عضویت در مشاورین مرکز مشاوره حوزه علمیه قم، مدیر کل فرق و مذاهب حوزه علمیه قم و تدریس در حوزه و دانشگاه اشاره کرد.
حجت الاسلام و المسلمین تراشیون مقالات متعددی را در حوزه مباحث تربیتی، حجاب، ازدواج قرآنی و ... ارائه کرده است.
برای برقراری ارتباط با این کارشناس مباحث تربیتی می‌توان با روابط عمومی رادیو معارف با شماره‌های 32910551 و 32910552 و همچنین از طریق پست الکترونیکی 313mesbah.1476@gmail.com تماس گرفت.

دسترسی سریع