حجت الاسلام عزیزالله حیدری

حوزه تخصصی:

کارشناس معارف قرآن و حدیث

حجت الاسلام عزیز الله حیدری پس از اخذ دیپلم در رشته ادبیات درتهران، به مدت دو سال در دانشکده علوم تربیتی پارس (در مجموعه دانشگاه علامه (ره) فعلی) تحصیل نمود.
وی با شناخت حوزه علمیه قم و درک ضرورت دروس حوزوی دانشگاه را ترک کرد اما مطالعات را در رشته علوم تربیتی و روانشناسی ادامه داد. دروس مقدمات و سطح را در مدرسه رضویه و فیضیه و مسجد امام نزد اساتید محترم آقایان حبیبی، مولوی نیا، اشتهاردی، سلطان محمدی، گیلانی، دکترضیایی، مدرس افغانی، کوه کمره ای، مرحوم آیت الله ستوده، گنجی، مرحوم استاد علی صفایی حائری و درس خارج را نزد آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، مازندرانی و تفسیر را نزد آیت الله جوادی آملی گذرانده است.
کارهای تحقیقی و نوشتن کتاب و پاسخ به پرسش‌های کتبی و شفاهی در موسسه در راه حق و ارائه مقالات به مجلات و همکاری با مرکز فرهنگی وابسته به نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، تدریس در دانشگاه (دروس عمومی) و تبلیغات در مناسبت‌های مرسوم، از عمده اشتغالات علمی وی می‌باشد.
حجت الاسلام حیدری عمده مطالعات خود را در تفسیر، حدیث، ابعاد اخلاقی اجتماعی مکتب اصیل اسلام و تشیع و استخراج روش‌های کاربردی درمعارف و سازندگی اخلاقی گذاشته است.

دسترسی سریع