حجت الاسلام و المسلمین محمد صفر جبرئیلی

حوزه تخصصی:

کارشناس تاریخ اسلام و ادیان و مذاهب

حجت الاسلام و المسلمین محمد صفر جبرئیلی در سال 1346 در کردستان به دنیا آمد. وی از 1362 تحصیلات حوزوی را در کرج و سپس شهرری آغاز کرده و در قم ادامه داده است.
طبق سنت حوزه از سال‌های آغازین تحصیل به تدریس نیز اشتغال داشته و لذا کتاب‌های ادبیات، منطق، فقه و اصول نیز در شهرری، کرج و قم تدریس کرده است. با اینکه با سیکل وارد حوزه شد اما در کنار آن چهار سال دبیرستان را ادامه داد و با وجود زمینه ورود به دانشگاه، علاقه به حوزه و دروس آن موجب نرفتن به آن مرکز علمی شد.
با شروع مراکز تخصصی حوزه به جهت علاقه و دغدغه‌ای که در مباحث کلامی داشت در مرکز تخصصی کلام شرکت کرد و مدت چهار سال در سطح چهارم اشتغال به تحصیل داشت و از اساتید بزرگواری چون آیت آلله سبحانی، حجج اسلام ربانی گلپایگانی، فیاضی و دیگران استفاده کرد.
بعد از گذشت یک سال از اتمام تحصیل برای تدریس در آن مرکز دعوت شد. و در آنجا برای سطح 2 و 3 تدریس دارد. به علاوه در مرکز جهانی مرکز تخصصی فلسفه، و فرق و مذاهب نیز اشتغال به تدریس داشته است. به جهت علاقه ای که به تحقیق داشت از دهه هفتاد رسما" به نوشتن و تحقیق پرداخت که بعضی از مقالات در مجلات علمی چاپ شده است.
با توجه به احساس نیاز در کنار درس در زمان‌های خاص به تبلیغ و منبر در دانشگاه‌ها نیز پرداخته است.
وی از مباحث خارج اصول حضرت آیت الله سبحانی و خارج فقه آیت الله شبیری زنجانی بهره برده است.
حجت الاسلام و المسلمین جبرئیلی پایان نامه خود را در ‎سطح 4 حوزه باعنوان "تطور آراء کلامی شیعه از غیبت تا قرن هفتم" نگاشته است.
دو کتاب چاپ شده از وی بدین ترتیب است:
* آیین کشورداری از نگاه امام علی علیه السلام (1381)
* ‎مساله شرور و راز تفاوت‌ها (1384)

دسترسی سریع