دکتر هادی حجت

حوزه تخصصی:

کارشناس در حوزه علوم حدیث

هادی حجت در سال 1347 در شهر کرمان متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان احمدی و صفاری و راهنمایی را در مدرسه آیت الله سعیدی کرمان پشت سر گذاشت و پس از یکسال تحصیل در رشته علوم تجربی در سال 1362وارد حوزه علمیه کرمان شد.
در سال 1363 وارد حوزه علمیه قم ( مدرسه کرمانی‌ها) گردید و در سال 1367 در امتحانات سراسری حوزه موفق به احراز رتبه اول پایه سوم شد. در کنار دروس حوزوی در تابستان به صورت متفرقه در امتحانات دروس مقطع متوسطه در رشته علوم انسانی شرکت کرد و دیپلم گرفت و همراه با دروس حوزوی از سال 1370 در مقطع کارشناسی رشته فلسفه دانشگاه شهید بهشتی را آغاز کرد.
در سال 1375 در رشته علوم قرآن و حدیث دانشگاه تربیت مدرس تهران پذیرفته شد و در سال 1377 با معدل 92/19 فارغ التحصیل گردید. پایان نامه این مقطع با عنوان "بررسی و طبقه بندی فقه های مربوط به ترجمه های قرآن کریم به زبان فارسی" رتبه سوم کشوری را در رشته علوم قرآن و حدیث کسب کرد.
در همان سال در مقطع دکترای رشته علوم قرآن و حدیث مرکز تربیت مدرس قم پذیرفته شده و همزمان از سال 1376 در رشته تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه نیز مشغول به تحصیل شد و 4 سال دوره آموزشی آن را با موفقیت به اتمام رساند.
سال 1383 موفق به اخذ دکترا از مرکز تربیت مدرس قم شد و از سال 1379 به عنوان عضو هیأت علمی در دانشکده علوم حدیث شهر ری به تدریس مشغول گردیده و هم اکنون عضو هیأت علمی و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشکده می‌باشد.

دسترسی سریع