طنین شادی نقاره‌های حرم مطهر رضوی در شب میلاد امام رضا(ع)

همزمان با شب میلاد خجسته حضرت ثامن الحجج(ع)، نوای نقاره‎ها از فراز نقاره‌خانه صحن انقلاب اسلامی بارگاه ملكوتی امام رضا(ع) طنین‌انداز شد و نوای شورانگیز آن، زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی را غرق در شور و معنویت كرد.

1401/03/21
|
11:48

نقاره‌زنان پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، در نقاره‎خانه حرم مطهر امام رضا(ع)، رو به سوی گنبد طلا، میلاد ولی نعتمان حضرت ثامن الحجج(ع) را بشارت دادند و زائران این حرم قدسی به شكرانه این مولودی خجسته دست‌ها را به آسمان بلند كرده و شكرانه این نعمت همجواری را به‌جا آوردند.
در این میلاد خجسته آستان مصفای رضوی با چراغ‌ها و ریسه‌های رنگی، نور و روشنایی را پیشكش دیدگان و با بوی عود و گلاب مشام‌ زائران را معطر به شمیم رضوی كردند و هزاران هزار عاشق و ارادتمند به شكرانه این عید بزرگ، نماز شكر را در این بارگاه قدسی به جا آوردند.
به مناسبت این عید فرخنده، شنبه 21 خردادماه مصادف با صبح میلاد امام رضا(ع) از ساعت 7 آئین تعویض پوش ضریح مطهر و پرچم گنبد منور با اجرای خطبه‌خوانی خدام كشیك سوم، مداحی سید مهدی میرداماد و امیرعارف، سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی، نقاره‌نوازی و اهتزاز پرچم اجرا خواهد شد.

دسترسی سریع