زیارت حرم امام رضا (ع) مصداق اتم و اكمل احیاء شعائرالله است

حضرت آیت الله وحید خراسانی هم‌زمان با سال‌روز ولادت امام رضا (علیه السلام) در دیدار با جمعی از مسئولین هیئات مذهبی گفتند: زیارت حرم امام رضا (علیه السلام) مصداق اتم و اكمل احیاء شعائرالله است.

1401/03/22
|
10:29

ایشان با اشاره به ولادت آن حضرت افزودند: ولادت او از بزرگترین و با اهمیت‌ترین ولادت‌ها است، چرا كه امام ششم رئیس مذهب، وقتی پسرش حضرت موسی را دید فرمود: در صلب تو عالم آل محمد است؛"لیتنی ادركته فأنه سمی امیرالمؤمنین علی علیه السلام" ای كاش او را درك می كردم همانا او همنام امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) است".
این مرجع تقلید بیان داشتند:اگر امام ششم (علیه السلام) را شناختی كه در آرزوی دیدار اوست مقام امام هشتم (علیه السلام) را میدانی كه قابل درك و وصف نیست.و اما زیارت او؛ عقل مبهوت است؛ زیارت او مانند زیارت خداست آرامگاه او عرش الله است و زائر او در اعلی درجه از زوار ائمه هدی (علیهم السلام) است.كسی كه او را زیارت كند زیارت او برابر با هزار حج و عمره مقبوله است.
ایشان بیان كردند: در این ایام كاری كنید كه مقام او به تمامی عالم معلوم گردد. هركس این كار را كرد اجرش با خود آن حضرت است، اجری كه لاتعد و لاتحصی .
معظم له سپس چند بیت از قصیده‌ی مدح امام رضا (علیه السلام) را كه در كنار مضجع شریف آن حضرت سروده بودند را خواندند.
ای شمع جمع خلقت و چشم و چراغ دین
بنمای رخ كه عالم و آدم صفا كند
توحید بی تو همچو نمازیست بی وضو
آنكس به حق رسد كه به تو اقتدا كند
باشد هزار حج عوض یك زیارتت
حق تو را خدا به قیامت ادا كند
چون بضعۀ رسول در آن آرمیده است
زیبد كه فخر بر حرم كبریا كند
خاطرنشان می شود: در پایان این دیدار جلد چهارم كتاب مصباح الهدی كه برگرفته از سخنرانی های معظم له در عظمت سیدالشهداء (علیه السلام) می باشد به ایشان تقدیم گردید.

دسترسی سریع