قمار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سراسر باخت است

نظر قطعی جمهوری اسلامی این است كه دولت‌هایی كه قمار عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را برای خودشان سرمشق كار قرار می‌دهند، ضرر خواهند كرد، باخت منتظر این‌هاست دارند اشتباه می‌كنند.

1402/07/12
|
10:39

در خجسته سالروز ولادت با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، سفرای كشورهای اسلامی، مهمانان كنفرانس وحدت و جمعی از قشرهای مختلف مردم، احساس خطر قدرت‌های زورگو از تعالیم قرآن كریم را علت طراحی‌های آنها برای اهانت به این كتاب الهی خواندند و با تأكید بر اینكه راه مقابله با دخالت آمریكا و قدرت‌های زورگو، اتحاد كشورهای اسلامی و اتخاذ خط مشی واحد در مسائل اساسی است، گفتند: قمار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مانند شرط‌بندی روی اسب بازنده، محكوم به باخت است چرا كه نهضت فلسطین امروز سرزنده‌تر و آماده‌تر از همیشه است و رژیم غاصب، رفتنی و در حال مرگ است.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با تبریك عید بزرگ و نورانی میلاد پیامبر اعظم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، فهم بشری از فهم شخصیت والای آن بزرگوار و زبان بشر را از بیان فضائل آن حضرت قاصر دانستند و گفتند: خورشید تابان پیامبر اعظم بر گردن همه آحاد بشریت حق دارد و همه مدیون او هستند چرا كه پیامبر همچون طبیبی ماهر و حاذق، نسخه معرفتی و عملی علاج همه دردهای اصلی مانند فقر، جهل، ظلم، تبعیض، شهوات، بی‌ایمانی، بی‌هدفی، مفاسد اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی را به بشر عرضه كرده است.

ایشان با اشاره به ارزشمندی حق حیات نزد همه عقلای عالَم به عنوان بالاترین حق انسانی، افزودند: خداوند در قرآن می‌فرماید پیامبر حیاتی ابدی به شما می‌بخشد كه سعادت دنیا و آخرت شما را تأمین می‌كند كه این حیات تمام‌شدنی و آسیب‌پذیر نیست بنابراین همه، مدیون پیامبر هستیم و ایشان بر بشریت حق حیات دارند.
رهبر انقلاب با استناد به آیه‌ای از قرآن كریم، راه ادای دِین به پیامبر را «جهاد كامل در راه خدا» خواندند و گفتند: معنای جهاد فقط جهاد با سلاح نیست بلكه جهاد در همه میدان‌ها اعم از علم، سیاست، معرفت و اخلاق مصداق دارد و با جهاد در این عرصه‌ها می‌توان ادای دین به آن وجود مقدس را تا حد توان انجام داد.
ایشان با تأكید بر اینكه امروز دشمنی با اسلام از همیشه آشكارتر است، نمونه‌ای از این دشمنی‌ها را اهانت جاهلانه به قرآن دانستند و خاطرنشان كردند: یك ابله جاهل اهانت می‌كند و یك دولتی، حمایت می‌كند كه این نشان می‌دهد مسئله صرفاً یك اقدام در صحنه و اهانت‌آمیز نیست.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: به آن انسان نادان و جاهل كاری نداریم كه برای تأمین مقاصد عناصر پشت پرده، خود را به شدیدترین مجازات‌ها و اعدام محكوم می‌كند، بحث بر سر طراحان این جنایت‌ها و كارهای نفرت‌انگیز است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خیال تضعیف قرآن با این اقدامات را واهی و موجب افشای باطن دشمنان قرآن دانستند و افزودند: قرآن، كتاب حكمت و معرفت و انسان‌سازی و بیداری است و دشمنی با قرآن، در حقیقت دشمنی با این مفاهیم والا است. البته قرآن برای قدرتهای فاسد تهدید است چرا كه هم ظلم را محكوم می‌كند هم انسان زیر ستم را كه تن به ستم‌پذیری داده، ملامت می‌كند.

ایشان توجیه اهانت به قرآن با ادعاهای تكراری، دروغ و غلطی همچون آزادی بیان را باعث بی‌آبرویی مدعیان دانستند و گفتند: آیا در كشورهایی كه به بهانه آزادی بیان اجازه اهانت به قرآن داده می‌شود، اجازه تعرض به نمادهای صهیونیستی را هم می‌دهند؟ با چه زبانی از این روشن‌تر می‌توان اثبات كرد كه اینها تحت سلطه صهیونیست‌های ظالم، جنایتكار و غارتگر دنیا هستند.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مناسبت هفته وحدت، سران و سیاستمداران كشورهای اسلامی و صاحبنظران و نخبگان جهان اسلام را به تفكر بر روی این پرسش فراخواندند كه «دشمن اتحاد كشورهای اسلامی كیست و اتحاد مسلمانان به چه كسانی ضرر می‌زند و مانع دست‌درازی و غارتگری و دخالت‌های آنها می‌شود؟»

ایشان با تأكید بر اینكه اتحاد كشورهای اسلامی در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا مانع دزدی، زورگویی و دخالت‌های آمریكا خواهد شد، گفتند: امروز آمریكا به كشورهای منطقه ضربه سیاسی و اقتصادی می‌زند، نفت سوریه را می دزد، داعش ظالم و وحشی و خونخوار را در اردوگاههای خود محافظت و نگهداری می‌كند تا در روز نیاز دوباره به میدان بیاورد و در امور كشورها دخالت می‌كند، اما اگر همه متحد باشیم و ایران، عراق، سوریه، لبنان، عربستان، مصر، اردن و كشورهای حاشیه خلیج فارس خط مشی واحدی را در مسائل اساسی و كلی اتخاذ كنند، قدرت‌های زورگو نمی‌توانند و جرأت نمی‌كنند در امور داخلی و سیاست خارجی آنها دخالت كنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ما همچنان‌كه بارها گفته‌ایم هیچ‌كسی را به جنگ و اقدام نظامی تشویق نمی‌كنیم و از آن اجتناب هم می‌كنیم، بنابراین دعوت به با هم بودن و اتحاد، برای جلوگیری از جنگ‌افروزی آمریكا است چرا كه آنها جنگ‌افروزی می‌كنند و همه جنگ‌های منطقه عامل خارجی دارد.

ایشان تعمق همه سران و شخصیت‌های جهان اسلام بر روی مسئله حیاتی اتحاد را ضروری خواندند و در خصوص مسئله دیگر منطقه یعنی جنایت‌های مستمر رژیم صهیونیستی، گفتند: امروز این رژیم نه فقط از جمهوری اسلامی ایران بلكه از همه كشورهای اطراف خود همچون مصر و سوریه و عراق نیز لبریز از كینه و غیظ است.

رهبر انقلاب اسلامی علت این كینه و عصبانیت را ممانعت كشورها در برهه‌های مختلف از تحقق هدف آنها یعنی غصب نیل تا فرات خواندند و افزودند: آنها سرشار از كینه و غیظ هستند البته به تعبیر قرآن كه می‌گوید «خشمگین باشید و از این خشم بمیرید» آنها در حال مرگ هستند و به یاری پروردگار این آیه درباره رژیم غاصب در حال تحقق است.

ایشان مسئله فلسطین و غصب و بیرون راندن ملتی از خانه‌های خود و شكنجه و كشتار آنها را مسئله اولِ چند ده سال اخیر دنیای اسلام خواندند و تأكید كردند: نظر قطعی جمهوری اسلامی این است دولت‌هایی كه قمار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را سرمشق كار خود قرار دهند، ضرر خواهند كرد چرا كه این رژیم رفتنی است و آنها در حال شرط‌بندی روی اسب بازنده هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جوانان فلسطینی و نهضت ضد غصب و ضد ظلم فلسطین را امروز سرزنده‌تر، با نشاط‌تر و آماده‌تر از همیشه دانستند و گفتند: ان‌شاءالله این نهضت به نتیجه خواهد رسید و هچنانكه امام بزرگوار از رژیم غاصب به سرطان تعبیر كردند، این رژیم به دست خودِ مردم فلسطین و نیروهای مقاومت در كل منطقه ریشه‌كن خواهد شد.

ایشان در پایان ابراز امیداوری كردند كه امت اسلامی با عنایت پروردگار بتواند با سربلندی و شرافت و رفعت از استعدادهای بی‌نظیر طبیعی و انسانی خود استفاده حداكثری كند.

در ابتدای این دیدار رئیس‌جمهور در سخنانی با اشاره به مجاهدت‌های پیامبر اكرم(ص) برای ساختن انسان و جامعه مبتنی بر «توحید» و «عدالت»، ایستادگی در برابر دشمنی‌ها و همچنین مقاومت در راه هدف را از مهمترین آموزه‌های پیامبر اعظم برشمرد و گفت: انسجام جهان اسلام بر محور اندیشه وحدت و مقاومت و نفی تكفیر و سازش، نویدبخش شكل‌گیری تمدن نوین اسلامی خواهد بود.

رئیسی با اشاره به ظهور جلوه‌های نصرت و هدایت الهی در تجربه انقلاب اسلامی ایران، اتكاء به خدا و اعتماد به مردم و بهره‌مندی از مزیت‌های نسبی جهان اسلام را عوامل پیشرفت و پیروزی در برابر اراده بدخواهان دانست افزود: سازش بعضی دولت‌ها با رژیم صهیونیستی برای آنها امنیت‌ساز نخواهد بود چرا كه این رژیم رو به زوال، و پیروزی مقاومت، نزدیك است.

دسترسی سریع