افلاکیان شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو معارف

افلاكيان

ثمرات بخشندگی و رسیدگی به ایتام

برنامه "افلاکیان" در رادیو معارف به تبیین سیره آیت الله ملا علی کنی می پردازد

1399/06/25
|
11:03

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛‌ برنامه "افلاکیان" چهارشنبه 26 شهریور 99 با مروری بر زندگی آیت الله ملا علی کنی به روی آنتن می رود .
"افلاکیان" که با هدف سبک زندگی اسلامی و مومنانه با بهره مندی از سیره و سبک زندگی علما طراحی و تولید شده است در این برنامه به اهمیت تکفل ایتام و استفاده به جا از ثروت در زندگی خواهد پرداخت.
گفتنی است رسیدگی به ضعیفان و مستمندان جهت رفع گرفتاری آنان از صفات بارز آیت الله ملا علی کنی بود وی چون پدری دلسوز بسیاری از یتیمان را تحت تکفل قرار داده و برای حل مشکل بیمارانی که بنیه مالی ضعیفی داشتند مکانهایی را به منظور پرداخت پول داروها در نظر گرفته بود و همچنین ساخت آب انبار و کاروانسرا از دیگرخدمات عمومی و عام المنفعه ایشان بود
آیت الله ملا علی کنی بعد از هشتاد و شش سال خدمت به مردم در 27 محرم الحرام سال 1306 قمری، در تهران از دنیا رفت. پس از سه روز عزادری، مراسم تشییع پیکر مطهر آیت الله کنی برگزار شد و تشییع کنندگان پیکر ایشان را تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) مشایعت کرده و در مسجد عتیق حرم به خاک سپردند.
گفتنی است برنامه "افلاکیان" به همت گروه فقه و اندیشه طراحی و تولید شده است که با دوتیم برنامه ساز هر شب ساعت 23:00 از رادیو معارف به روی آنتن می رود
تهیه کنندگی این برنامه را در این هفته سید روح الله شجاعی و اجرای آن را سید سعید حسینی بر عهده دارد

دسترسی سریع
افلاکیان