حجت الاسلام و المسلمین رضا محمدی

حوزه تخصصی:

کارشناس اخلاق، تربیت و عقاید

استاد وارسته، حجت الاسلام و المسلمین رضا محمدی، همکاری خود را با رسانه ملی از سال 1380 با پاسخگویی به پرسش‌های اعتقادی در برنامه پرسش و پاسخ رادیو معارف آغاز کرد و هم اکنون علاوه بر حضور جدی در برنامه پرسمان اعتقادی با سایر شبکه‌ها نیز همکاری دارد.
حجت الاسلام و المسلمین رضا محمدی، سال 1330 در یک خانواده مذهبی در شاهرود به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا پایان متوسطه در زادگاهش گذراند و بعد از هجرت به قم، در رشته حقوق قضایی دانشگاه قم مشغول به تحصیل شد.
رضا محمدی با آن که می توانست بدون کنکور در رشته حقوق و قضا به تحصیلاتش در دانشگاه ادامه دهد اما تحصیل علوم دینی را در حوزه علمیه برگزید و در سال 1354 وارد حوزه علمیه قم شد.
وی از دروان نوجوانی با قرآن و نهج البلاغه انس داشت و روحیات خود را متاثر از ارتباط با این دو منبع نورانی می‌داند.
همکاری با موسسات پژوهشی و ناظر علمی مرکز فرهنگ و معارف قرآنی و تدریس در حوزه و دانشگاه و ریاست آموزش و پرورش قم از جمله فعالیت‌های ایشان است.
حجت الاسلام و المسلمین رضا محمدی از سال 1380 به عنوان کارشناس در برنامه پرسش و پاسخ اعتقادی رادیو معارف همکاری خود را با سازمان صدا و سیما آغاز کرد.
این برنامه که به یکی از پر مخاطب‌ترین برنامه‌های رادیو تبدیل شده هم اکنون در قالب نرم افزار و کتاب به معارف جویان عرضه شده است.

دسترسی سریع