حجت الاسلام محمدغفرانی

حوزه تخصصی:

كارشناس معارف ادعیه و حدیث

محمد غفرانی در سال 63 عازم شهر مقدس قم شده تا در جوار حرم حضرت معصومه (س) و حوزه كریمه علمیه به تحصیل علوم دینی اشتغال بورزد. وی تحصیلات مقدماتی را در مدرسه علمیه الهادی تحت اشراف مرحوم حضرت آیة الله مشكینی (ره) رئیس وقت مجلس خبرگان رهبری آغاز كرد. به لحاظ نظارت آیة الله مشكینی بر مدرسه زمینه ارتباط بیشتر با ایشان میسر شده و حضرت آیة الله مشكینی حفظه الله كفایت اخلاقی را نیز از مدّنظر نمی گذراندند و تذاكراتی در خلال ارتباط بیان می‌فرمودند و می توان گفت ایشان استاد اخلاق سالیان ابتدای تحصیل حجت الاسلام غفرانی دانست.
كتب سطح را نزد عالمان دینی از جمله اساتید عالیقدر: حجج اسلام ابوالقاسم علی دوست ، علی نكونام، حاج آقا موسوی تهرانی، فتوحی همدانی، آیة الله استاد عراقچی همدانی، هادوی تهرانی به پایان رسانده و درس حدیث شناسی را نزد آیة الله احمدی یزدی و كتب خارج خمس و حج را نزد آیة الله سبحانی و كتب مكاسب و حج به طور مختصر نزد آیة الله گرامی و كتاب قضا و تكمله قضاء را نزد آقایان آیةالله سبحانی و گرامی فراگرفت.
در خلال تحصیل پاره ای از كتب مقدماتی و تفسیر را نیز به جمعی از دوستان منتقل ‌می‌كرد.
از جمله علاقه‌های دوران تحصیل وی پژوهش و تحقیق و نوشتن مقالات بود كه این امر منجر به تدوین جزوات احكام كه قابل تدریس است گردید. در این میان مقالاتی اخلاقی و حقوقی و اعتقادی از سال 74 تا به حال به رشته تحریر در آمد و در رسانه های كثیرالانتشار چاپ گردید. این مهم با همكاری مركز پژوهشها و مطالعات حوزه علمیه قم صورت گرفته است. از دیگر فعالیت‌های علمی، همكاری با شبكه سراسری رادیو معارف است كه از سال 81 تا به حال ادامه دارد و در برنامه "مشكاة هدایت" به عنوان كارشناس حضور دارد.
از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به موارد زیر اشاره كرد:
تدریس الفیه ابن مالك برای سایت بنیان
همكاری با سایت اندیشه وابسته به حوزه علمیه قم
تكمیل بانك سؤالات مركز جهانی علوم اسلامی
ارزیابی طلاب سطح 2 به عنوان كارشناس
حضور در حوزه علمیه از سال 81 تا 85 به عنوان استاد و مدیر گروه علمی ادبیات
عضو شورای عالی حوزه علمیه كوتاه مدت از سال 85 به عنوان كارشناس فقه مركز پاسخ گویی تلفنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
تدریس در مدرسه سفیدان، الهادی، معصومیه
تألیف پایان نامه سطح 3 با موضوع "ضمیرات مریض"

دسترسی سریع