حجت الاسلام محمدغفرانی

حوزه تخصصی:

کارشناس معارف ادعیه و حدیث

محمد غفرانی در سال 63 عازم شهر مقدس قم شده تا در جوار حرم حضرت معصومه (س) و حوزه کریمه علمیه به تحصیل علوم دینی اشتغال بورزد. وی تحصیلات مقدماتی را در مدرسه علمیه الهادی تحت اشراف مرحوم حضرت آیة الله مشکینی (ره) رئیس وقت مجلس خبرگان رهبری آغاز کرد. به لحاظ نظارت آیة الله مشکینی بر مدرسه زمینه ارتباط بیشتر با ایشان میسر شده و حضرت آیة الله مشکینی حفظه الله کفایت اخلاقی را نیز از مدّنظر نمی گذراندند و تذاکراتی در خلال ارتباط بیان می‌فرمودند و می توان گفت ایشان استاد اخلاق سالیان ابتدای تحصیل حجت الاسلام غفرانی دانست.
کتب سطح را نزد عالمان دینی از جمله اساتید عالیقدر: حجج اسلام ابوالقاسم علی دوست ، علی نکونام، حاج آقا موسوی تهرانی، فتوحی همدانی، آیة الله استاد عراقچی همدانی، هادوی تهرانی به پایان رسانده و درس حدیث شناسی را نزد آیة الله احمدی یزدی و کتب خارج خمس و حج را نزد آیة الله سبحانی و کتب مکاسب و حج به طور مختصر نزد آیة الله گرامی و کتاب قضا و تکمله قضاء را نزد آقایان آیةالله سبحانی و گرامی فراگرفت.
در خلال تحصیل پاره ای از کتب مقدماتی و تفسیر را نیز به جمعی از دوستان منتقل ‌می‌کرد.
از جمله علاقه‌های دوران تحصیل وی پژوهش و تحقیق و نوشتن مقالات بود که این امر منجر به تدوین جزوات احکام که قابل تدریس است گردید. در این میان مقالاتی اخلاقی و حقوقی و اعتقادی از سال 74 تا به حال به رشته تحریر در آمد و در رسانه های کثیرالانتشار چاپ گردید. این مهم با همکاری مرکز پژوهشها و مطالعات حوزه علمیه قم صورت گرفته است. از دیگر فعالیت‌های علمی، همکاری با شبکه سراسری رادیو معارف است که از سال 81 تا به حال ادامه دارد و در برنامه "مشکاة هدایت" به عنوان کارشناس حضور دارد.
از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تدریس الفیه ابن مالک برای سایت بنیان
همکاری با سایت اندیشه وابسته به حوزه علمیه قم
تکمیل بانک سؤالات مرکز جهانی علوم اسلامی
ارزیابی طلاب سطح 2 به عنوان کارشناس
حضور در حوزه علمیه از سال 81 تا 85 به عنوان استاد و مدیر گروه علمی ادبیات
عضو شورای عالی حوزه علمیه کوتاه مدت از سال 85 به عنوان کارشناس فقه مرکز پاسخ گویی تلفنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
تدریس در مدرسه سفیدان، الهادی، معصومیه
تألیف پایان نامه سطح 3 با موضوع "ضمیرات مریض"

دسترسی سریع