حجت الاسلام و المسلمین سید نور الدین شریعتمدار جزایری

حوزه تخصصی:

کارشناس فقه و احکام

سید نورالدین شریعتمدارجزایری در سال 1327 شمسی در شهر شوشتر متولد شد. مقدمات و سطح را در سال 1347 در شوشتر باتمام رسانید و تا سال 1350 در محضر درس امام خمینی (ره) و آیات عظام خویی و سیستانی و مروج و سبزواری در نجف اشرف تلمذ نمود.
وی در ادامه در حوزه علمیه قم بتدریس سطوح عالیه و شرکت در دروس خارج آیات عظام میرزا کاظم تبریزی، علامه فانی وحید خراسانی و برخی از مراجع اشتغال یافت.
ایشان در سال 1373 موفق باخذ گواهی اجتهاد از دو نفر از مراجع گردید و از همان سال تا کنون اقدام به تدریس خارج فقه و اصول نمود. همچنین در برخی از مؤسسات آموزشی مانند؛ جامعة المصطفی العالمیه، مؤسسه مذاهب و دانشگاه‌های مختلف دروس فقه سیاسی، فقه و اصول مقارن و ... پرداخته است. و با مؤسسات پژوهشی مانند: مؤسسه فقه طبق مذهب اهل بیت (ع)، مجمع جهانی فقه و مراکز پژوهشی وابسته به دفتر تبلیغات قم و نشر آثار امام خمینی (ره) و... همکاری کرده است.
تألیفات ایشان از 18عنوان کتاب و بیش از 70 مقاله تشکیل شده است. به عنوان نمونه از جمله کتب تألیفی می‌توان یک دوره کامل فقه استدلالی به زبان عربی در40 مجلد، و یک دوره اصول کامل در6 مجلد نام برد. زمینه تحقیقاتی مقالات در ارتباط با فقه و اصول و رجال علمی می‌باشد که در کنگره‌ها به چاپ رسیده یا ارایه شده است.

دسترسی سریع