حجت الاسلام و المسلمین سید محمد تقی قادری

حوزه تخصصی:

کارشناس تاریخ اسلام

سید محمد تقی قادری فرزند میر حسین در سال 1337 در روستای پشتکوه از توابع استان ساری به دنیا آمد.
از سال 1359 تا 1375 درس خارج فقه و اصول را در محضر اساتید بزرگ حوزه علمیه قم، حضرات عظام فاضل لنکرانی و شیخ جواد تبریزی گذرانده است.
در همین دوران، منطق و فلسفه (منظومه سبزواری، بدایه و نهایه و اسفار) را در محضر اساتید بنام حضرت آیات جوادی آملی، حسن زاده، انصاری شیرازی، مصباح و ابراهیم امینی و مباحث معرفتی را در محضر آیت الله شهید بهشتی تلمذ کرده‌ است.
برای آمادگی تدریس در دانشگاه در دوره آموزشی مؤسسه در راه حق شرکت کرده و از درس آیت الله مصباح یزدی بهره گرفته و موفق به اخذ مجوز تدریس استادی در دانشگاه می‌شود.
از سال 64 تاکنون در دانشگاه کرمان، شهید محلاتی قم، دانشگاه آزاد اسلامی اراک و بروجرد مشغول تدریس دروس فلسفه، کلام، معارف و تاریخ اسلام در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده‌ است.
ایشان سابقه 30 تدریس سطوح عالی حوزه (مکاسب و کفایه) و نیز به مدت 12 سال درس خارج فقه و اصول در مدرسه فیضیه را در کارنامه خود دارد.
همچنین از سال 62 تاکنون در مدرسه مبارکه حجتیه و جامعة‌ المصطفی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و در مؤسسه آموزشی امام خمینی (ره) تدریس مکاسب و کفایه را بر عهده داشته است.
از جمله تألیفات استاد قادری:
• ولایت مطلقه فقیه
• راه‌های خودسازی جوانان
• برکدامین مصیبت باید گریست (تاریخی)
در حوزه رسانه نیز همکاری با شبکه‌های استانی اصفهان، لرستان سمنان را داشته‌ و برنامه پرسمان اربعین را در رادیو معارف به عنوان کارشناس اجرا کرده است.

دسترسی سریع