حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد علی یوسفی

حوزه تخصصی:

کارشناس مباحث اقتصاد اسلامی

احمدعلی یوسفی در سال 1339 در شهرستان لاهیجان بدنیا آمد. وی در سال 1358 در رشته (فیزیک و ریاضی) با معدل نوزده و چهارده صدم قبول و برای ادامه تحصیل راهی دانشگاه شد. در سال 1359 مقارن با انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه‌ها، راهی قم ‌شده و در حوزه علمیه قم در کنار دروس حوزوی به تبلیغ و حضور در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل مشغول می‌شود. در سال 1367 دروس حوزوی را به پایان می‌رساند و دروس خارج فقه و اصول را با شرکت در درس حضرات آیات عظام: «فاضل لنکرانی»، «سبحانی» و «تبریزی» ادامه می‌دهد.
بعد از جنگ در کنار دروس حوزوی، به جهت ضرورت نظام جمهوری اسلامی ایران در رشته «اقتصاد اسلامی» تحصیل را آغاز می‌نماید و در سال 1375 همزمان با تحصیل در حوزه، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی می‌شود.
وی با دکتری فقه الاقصاد با گرایش اقتصاد نظری در حوزه‌های تخصصی؛ اقتصاد تعاون از منظر اسلام، پول و احکام فقهی آن، نظام اقتصادی اسلام فعالیت می‌کند.
حجت الاسلام یوسفی هم اکنون ضمن بهره مندی از دروس خارج فقه و اصول، مشغول تدریس دروس حوزه مسئولیت انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه قم را بر عهده دارد و در جامعة‌المصطفی، دانشگاه شهید محلاتی (قم) و حوزه علمیه قم مباحث نظری حوزه اقتصاد را ارائه می‌کند.
وی علاوه بر چاپ مقالات و کتاب‌هایی در زمینه اقتصاد اسلامی، در برنامه‌های رادیویی همچون "در مسیر سرنوشت"، "اندیشه‌ها"، "نقد و نظر" و "اسلام و اقتصاد" به تبیین مباحث اقتصادی می‌پردازد.

دسترسی سریع