حجت الاسلام و المسلمین ابوطالب خدمتی

حوزه تخصصی:

کارشناس مدیریت اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین ابوطالب خدمتی در سال 1350 در یک خانواده مذهبی در حومه شهرستان تکاب به دنیا آمد. پس از طی دوران ابتدایی و راهنمایی، با تشویق و راهنمایی پدر بزرگوارش در سال 1364 وارد حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهر بناب شد. و در مدت چهار سال دروس مقدمات حوزه را به اتمام رسانده و آماده هجرت به حوزه علمیه مبارکه قم شد.
با توجه به دلیل نیاز حوزه و با صلاحدید استاد بزرگوارش حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عبدالمجید بنابی، مدت یک سال برای تدریس در حوزه و کمک به ایشان در اداره حوزه، در شهرستان بناب ماندگار شد.
سال 1369 وارد حوزه علمیه قم شده و درس رسائل و مکاسب و کفایه را محضر اساتید گرامی حضرات آیات و حجج اسلام: سید احمد خاتمی، مرحوم محامی، اعتمادی و ... فرا گرفت. همزمان در درس تفسیر حضرت استاد آیت الله جوادی آملی (مدظله) نیز شرکت می کرد. از سال 1371 نیز در درس خارج فقه و اصول حضرات آیات: مکارم شیرازی، جعفر سبحانی، جوادی آملی، شیخ جواد تبریزی، وحید خراسانی و ... شرکت کرده و از محضر آنان مستفیض شد. همزمان با تحصیل در دوره خارج فقه و اصول، دروس دانشگاهی را نیز در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی گذرانده و در سال 1379 موفق به اخذ درجه کارشناسی ارشد مدیریت دولتی شد.
با تحصیلات حوزوی و دانشگاهی، فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی خود را نیز آغاز کرد، (تدریس را از سال 1369 و پژوهش را از سال 1371) که به لطف الهی ادامه دارد . در زمینه تدریس علاوه بر تدریس ادبیات عرب، منطق و اصول فقه در مقاطع مختلف حوزوی، در مدیریت به ویژه مدیریت اسلامی، مدیریت تبلیغ و مدیریت مساجد نیز فعالیت داشته است. در زمینه پژوهش نیز، علاوه بر تحقیق در موضوعات مختلف دینی، تحقیق در مورد مدیریت اسلامی و مسائل و موضوعات مرتبط با آن، موضوع اصلی پژوهش‌های وی بوده است.

دسترسی سریع