دکتر غلامرضا پیوندی

حوزه تخصصی:

کارشناس فقه و حقوق

دکتر غلامرضا پیوندی در سال 1346 در روستای لاسجرد سمنان به دنیا آمد. پس از گذراندن دوران تحصیلی ابتدایی برای ادامه تحصیل به شهر سمنان عزیمت می‌کند و دوره دبیرستان را در آنجا می‌گذراند.
در سال دوم دبیرستان وارد حوزه علمیه صاحب الزمان مهدی‌شهر سمنان شده و به مدت سه سال مقدمات را در آن شهر با موفقیت سپری می‌کند. و در سال 1365 برای ادامه تحصیل به قم عزیمت می‌نماید و از پایه چهارم حوزه در شهر مقدس قم در درس اساتید بزرگوار حوزه علمیه قم حاضر شده و دوره سطح را با موفقیت به اتمام می‌رساند.
دکتر پیوندی به مدت 10 سال در درس خارج فقه و اصول بزرگان حوزه علمیه قم تلمذ کرده و همزمان دوره دبیرستان خود را به صورت متفرقه ادامه و در سال1369 مدرک دیپلم خود را می‌گیرد و برای ادامه تحصیل در دانشگاه وارد عرصه و رشته حقوق می‌شود و در سال 1375 دوره کارشناسی خود را با معدل 48/18 در دانشگاه مفید به پایان رسانده و در کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی پذیرفته شده و در پایان دوره یعنی سال 1378 به عنوان نفر اول دوره و با معدل 68/18 و دفاع از پایان نامه خود با نمره عالی موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد می‌شود.
در سال1386 در دوره دکتری فقه و حقوق جزای دانشگاه شهید مطهری تهران (مدرسه عالی شهید مطهری تهران) پذیرفته شده و تا نیمه دوم سال 1388 امتحان جامع دوره دکتری را با موفقیت به پایان می‌رساند .
وی از سال 1382 عضو هیات علمی گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می‌باشد.
دکتر پیوندی در دوران تحصیل در حوزه از محضر آیات عظام جوادی آملی، درس تفسیر ترتیبی قرآن به مدت 10 سال و درس خارج فقه (خمس و صوم) به مدت سه سال، مکارم شیرازی، درس خارج فقه (دیات) و (نکاح) به مدت 2 سال، آیت الله سبحانی، درس خارج اصول به مدت 5 سال، تلمذ کرده است.

دسترسی سریع