حجت الاسلام و المسلمین محمد هادی هدایت

حوزه تخصصی:

کارشناس فلسفه و کلام

حجت السلام و المسلمین محمد هادی هدایت متولد 1360 در در خانواده‌ای روحانی در محیط قم پروررش یافت و مدت 18سال افتخار همسایگی با حضرت آیت الله حسن‌زاده املی را داشت. وی در سال 1376 دیپلم تجربی خود را از دبیرستان نمونه امام صادق علیه السلام (حکیم نظامی) دریافت کرده و پس از قبولی در دانشگاه مشتاقانه و با انتخاب وارد حوزه علمیه قم شد.
حجت الاسلام هدایت به مدت 2 سال در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی علیه السلام زیر نظر حضرت ایه الله مکارم شیرازی و مدت 7 سال در مدرسه علمیه شهیدین بهشتی و قدوسی مقدمات و مقداری از سطح را خواند و سپس با ورود به مرکز تربیتی آموزشی صاحب الامر زیر نظر آیت الله خوشوقت با مدیریت استاد صفایی بوشهری سطح را به اتمام رسانده وارد درس خارج شد.
این استاد حوزه، درس خارج را در محضر حضرات آیات مددی، شب زنده‌دار، هاشمی شاهرودی و مدتی نیز در محضر حضرت آیت الله بهجت گذراند و هم اکنون از محضر آیت الله مؤمن قمی در خارج فقه ولایت فقیه و حضرت استاد سبحانی در خارج اصول استفاده می‌برد و 8 سال در درس تفسیر آیت الله جوادی املی شرکت کرده است.
در سال 1388وارد تخصص عرفان اسلامی در بخش دایره المعارف علوم عقلی موسسه امام خمینی (ره) زیر نظر حضرت استاد یزدان‌پناه شده و در سطح 3(کارشناسی ارشد) در گروه فلسفه و عرفان اسلامی تحصیلات خود را به پایان رساند. در کنار آن در کارگروه عرفان‌های نوظهور موسسه امام خمینی(ره) در بخش جاذبه‌های عرفانی مشترک بین تمام فرقه‌های نوظهور مشغول به تحقیق بوده است.
در سال 1390در رشته حکمت و شریعت در مقطع سطح 4حوزه علمیه قم که موسسه امام رضا علیه السلام برگذار کننده ان است و با مدیریت و زیر نظر استاد یزدان‌پناه می‌باشد پذیرفته شده و هم اکنون مشغول به نوشتن پایان نامه سطح چهار می‌باشد.
در فلسفه و عرفان از محضر اساتید گرامی و حجج اسلام یزدانپناه ،عابدینی ،رحیقی ،رمضانی ،مهندسی ،امینی نژاد بهره برده و هم اکنون مشغول بهره وری هستم
هم اکنون بیشتر در زمینه ولایت عرفانی و نظریه هدایت باطنی ائمه اطهار در تعریف امامت مشغول به تحقیق می باشم

دسترسی سریع