دیدار ریس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با مدیر رادیو معارف

حجت الاسلام پورمحمدی: ما باید مخاطب را حفظ و مخاطب جدید جذب کنیم و این یک دغدغه عمومی است.

1401/02/24
|
17:36

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف حجت الاسلام پورمحمدی_ریس مرکز اسناد انقلاب اسلامی_ طی نشستی با مدیران و مسولان رادیو معارف اهمیت همکاری و تعامل را بسیار مهم دانست و گفت : مفاهیم رسانه و تبلیغ از مباحث مهمی است که بر کسی پوشیده نیست و همین نقطه اشتراک بین رسانه و روحانیت است. رسانه ابزار تبلیغ است اما روحانیت کارش تبلیغ است دین هدفش تبلیغ است و پیامبران هم برای همین فرستاده شدن که تبلغ کنند و قطعا پیام رسانی مهم است و جایگاه ویژه ای دارد.
حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: مسئله ابلاغ بسیار مهم است ما تولید محتوا می کنیم و شما ابزار و روشها را به عهده دارید طبیعی است که هر دو به هم نیازمندیم وموفقیت ما در اتحاد و کار مشترک است و البته همین کار رادیو معارف که با مراکز علمی همکاری می کند دارای جایگاه ویژه و مورد تایید است.
حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه گفت "در این میدان رقیب و مدعی زیاد داریم هم از نوع محتوا هم از نوع شکل. ما باید مخاطب را حفظ و مخاطب جدید جذب کنیم و این یک دغدغه عمومی است.
وی در خصوص برنامه های مستند گفت : مشتری برنامه های مستند زیاد است وباید حرفه ای کار کرد تا مخاطب بیشتری جذب شود و این کانال خوبی است و مجموعه ای مثل ماهم باید طبعا با شما همکاری کند و این کار باعث جذب مخاطب است و بُرد ما با لینک رسانه افزایش می یابد.
ریس مرکز اسناد انقلاب اسلامی ضمن اشاره به بحث یکصد سالگی حوزه علمیه خاطر نشان کرد این بحث بسیار مهم است تاسیس حوزه درقم منشا بسیاری مهمی در سطح کشور و فراملی از جهت سیاسی و اجتماعی بود. قم به یاری مراجع پایگاه محکمی بود که درمواقع مختلف حرکات تاریخی زیادی را انجام داد. رادیو معارف نیز باید یک کارگروه قوی برای یک صد سالگی راه اندازی کند.
در ابتدای این جلسه مدیر رادیو معارف ضمن خوش آمد گویی به حجت الاسلام پورمحمدی و هیأت همراه گزارشی از فعالیت های رادیو معارف در حوزه های تولید و پخش برنامه ها نکاتی را بیان کردند.
مسعود کاویانی؛ ضمن بیان و تشریح سطوح مختلف مخاطبان رادیو معارف از همکاری با مراکز و موسسات علمی- پژوهشی در حوزه محتوا اشاره کرد و گفت: مرکز اسناد انقلاب اسلامی می تواند پشتوانه محتوایی خوبی باشد برای تهیه و تولید برنامه و مستندسازی در حوزه ی تاریخ انقلاب اسلامی ایران.
در پایان این نشست و دیدار حجت الاسلام پورمحمدی از استودیوپخش رادیو معارف بازدید کرد.

دسترسی سریع