اختتامیه نخستین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) برگزار شد

مراسم اختتامیه «نخستین سوگواره بین المللی ملت امام حسین؛ پویش تولید محتوای رسانه‌ای و كنشگری عاشورایی در فضای مجازی» در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

1401/03/11
|
14:33

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف ، مراسم اختتامیه «نخستین سوگواره بین المللی ملت امام حسین؛ پویش تولید محتوای رسانه‌ای و كنش گری عاشورایی در فضای مجازی» با محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد
مسعود كاویانی دبیر سوگواره و مدیر رادیو معارف ضمن خیر مقدم به مهمان گفت : سوگواره ملت امام حسین از محرم سال گذشته آغاز شد و قرار است این اقدام پایدار باشد.
وی با اشاره به محورهای سوگواره ملت امام حسین، اظهار داشت: آئین‌ها و نمادهای هیئت‌های خانگی، محرم و مسئولیت اجتماعی عزاداران حسینی در مواجهه با كرونا، مقاومت و صبر عاشورایی، سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، جبهه مقاومت، كمك مومنانه و همدلی حسینی، زیارت به نیابت و غیره از مهمترین محورهای این سوگواره بود.
دبیر اولین سوگواره ملت امام حسین به اهداف برگزاری این سوگواره اشاره و تصریح كرد: هم افزایی و شناخت ظرفیت‌ها و نیازها، استعدادها و تبادل تجارب تلاشگران عرصه عاشورا، ابهام ظرفیت‌ها و جلوگیری از اتلاف بیت المال، شبكه سازی و شناخت شخصیت‌های ملی و بین المللی، ایجاد وحدت در برند سوگواره در كنار فعالیت‌های مستقل هر سوگواره، پرهیز از كارهای تكراری و موازی كاری و تخصصی كردن هر بخش، توسعه حوزه مردمی سوگواره و ایجاد بستر مناسب برای هیئت‌ها از دیگر اهداف برگزاری این سوگواره به شمار می‌رود.

در ادامه محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی گفت: موضوع امام حسین(ع) تمامی ندارد و ما بیشتر به دنبال تحكیم عشق و علاقه مردم به خاندان رسول الله در راستای زندگی پاك و سالم هستیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: عمری است كه با ذكر یا حسین یاحسین پیر می شویم .تمام افتخارمان نیز همین است با این محبت زندگی كرده و امید داریم كه روزی مند سفره ی امام حسین (ع) باشیم.
وی تاكید كرد: ما همچنین قصد داریم كه نهضت بازگشت به مساجد را احیاء كنیم كه كاری متعالی و ارزشمند است.
در پایان مراسم از برگزیدگان نخستین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) تقدیر شد.در این سوگواره ابوالفضل سلیمانی از همكاران رادیو معارف موفق به كسب رتبه دوم بسته تركیبی رادیو شد.

دسترسی سریع