با حضور نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت از نرم‌افزار "مستند رادیویی محرمانه" رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ در مراسمی با حضور نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست زائران ایرانی خانه خدا، نرم‌افزار مستند رادیویی محرمانه رونمایی شد.

1401/03/19
|
20:00

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در آئین رونمایی از این نرم‌افزار گفت: رادیو معارف از بدو فعالیت توانست با حذف زواید، علاقه‌مندان به معارف دین و افرادی را كه به‌دنبال بهره‌گیری از وقت خود بودند به خود جذب كند.
وی افزود: بعثه مقام‌معظم رهبری هم در دوران اربعین و هم در دوران حج تلاش كرده است تا از این ظرفیت استفاده كند و شهادت می‌دهم كه آنچه در رادیو معارف پخش می‌شود با هدف خدمت به مخاطبان است.

سرپرست زائران ایرانی خانه خدا با بیان اینكه گام‌های مانده در این مسیر زیاد داریم افزود: خداوند همه امكانات را در اختیار ما گذاشته و باید با استفاده از آن نیاز جامعه را برطرف كنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب با قدردانی از دست‌اندركاران تولید مستند محرمانه یادآور شد: محتوای زیادی در اختیار نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت قرار دارد و آمادگی داریم آنچه را كه باید به مخاطبان عرضه شود به رادیو معارف و سایر شبكه‌های صداوسیما ارائه كنیم.

در این مراسم مسعود كاویانی مدیر رادیو معارف هم در سخنانی با بیان اینكه توجه به قالب مستندسازی از سال 1398 در دستور كار جدی رادیو معارف قرار گرفته است افزود: "محرمانه" نخستین مجموعه مستندی است كه در رادیو معارف با مشاركت یك نهاد برون‌سازمانی تولید شده است.
وی افزود: با توجه به اینكه بعد از شیوع كرونا، اعزام زائران ایرانی به خانه خدا متوقف شد، تصمیم گرفتیم در ایام حج كه همه مسئولان و كارگزاران حج و زائران در ایران حضور دارند، به مرور مهم ترین رخدادهای حج بعد از انقلاب اسلامی بپردازیم.

مدیر رادیو معارف تصریح كرد: این مستند 15 قسمتی از میان ده‌ها ساعت مصاحبه ای تولید شده كه مجموعه نمایندگی ولی فقیه با مسئولان و كارگزاران حج در جمهوری اسلامی انجام داده است و با مساعدت جناب حجت الاسلام والمسلمین نواب در اختیار رادیومعارف قرار گرفت.

سید محمدمهدی ركنی حسینی تهیه‌كننده مستند محرمانه هم در این مراسم گفت: این مجموعه مستند در 15 قسمت به موضوعاتی مانند "نحوه اعزام كاروان‌ها به حج در قبل و بعد از انقلاب"، "روند نام‌نویسی در حج و عمره" و "كشتار حاجیان ایرانی در سال 1366" می‌پردازد.
وی افزود: نكته مهم در تولید این مستند آن است كه از زبان نمایندگان ولی‌فقیه در حج و روسای سازمان حج و زیارت بعد از انقلاب اسلامی بیان شده است.

دسترسی سریع