رادیو غدیر افتتاح می شود

مسعود كاویانی از افتتاح رادیو غدیر در آستانه دهه امامت و ولایت خبر داد.

1401/04/18
|
14:00

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف، همزمان با ایام دهه ولایت مسعود كاویانی طی نشستی با خبرنگاران از افتتاح رادیو غدیر خبر داد.
در این نشست خبری كه در رادیو معارف برگزار شد مسعود كاویانی ضمن خبر مقدم به مهمان به اهمیت بحث غدیراشاره كرده و گفت"می توان از غدیر به عنوان فرهنگ یاد كرد و به تبیین ولایت در جامعه پرداخت .
وی همچنین گفت: بحث امامت و ولایت ادامه رسالت غدیر است واگر این رخداد مهم در تاریخ رخ نمی داد رسالت كامل نمی شد و البته اهمیت ولایت در احادیث بسیاری بیان شده است.
مدیر رادیو غدیر خاطرنشان كرد :بحث انتظار و ظهور حضرت حجت (عج) هم از مباحثی است كه مرتبط با مبحث غدیر است و البته نظامی سیاسی ما هم مبتنی بر رویداد مهم غدیر است و همه اینها حاكی از اهمیت این موضوع است
مسعود كاویانی در ادامه این نشست گفت: برنامه های محرم و صفر برای مسلمانان و شیعیان بسیار پررنگ است و هر ساله به صورت میلیونی در سراسر دنیا برگزار می گردد و این به فرهنگ تبدیل شده است، اما موضوع غدیر كمی كمرنگ مانده و فرهنگ سازی مناسبی در این مورد صورت نگرفته و افتتاح رادیو غدیر می تواند كمك شایانی به این موضوع كند.
وی همچنین گفت: سالها قبل پیشنهاد افتتاح رادیو غدیر به سازمان صدا و سیما داده شد كه خوشبختانه امسال موافقت شد و برنامه ها به صورت رسمی از 18 تیرماه 1401 ساعت 22:00 روی موج ام اف ردیف 5/95 به روی آنتن می رود و این افتخار نصیب همكاران ما در رادیو معارف شده كه با توجه به كسب تجربیات گسترده در برنامه سازی در رادیو محرم و رادیو وحدت به برنامه سازی در رادیو غدیر هم تلاش نمایند.
وی از برنامه های رادیو غدیر خبر داد و گفت: برنامه ها به صورت 24ساعته تقدیم مخاطبان می شود كه شامل برنامه های ساختاری _ موضوعی با محورهای هویت شناسی شیعه درغدیر،‌نقش واهمیت ولایت در جامعه و.... . است.
مدیر رادیو غدیر همچنین گفت: این رادیو بر مبنا و اصول حفظ وحدت راه اندازی شده و واین مقوله از اصول راهبردی ما خواهد بود و تمام تلاشمان را می كنیم كه بحث غدیر را خوب مطرح كنیم تا ضرورت وحدت هم بیان شود.
وی كتاب الغدیر علامه امینی را از جمله منابع اصلی این رادیو مطرح كرد و گفت: استفاده از این كتاب راه روشنی برای حقیقت جویان غدیر است .
مسعود كاویانی همچنین مباحث تدریجی و جریان سازی را از مباحث اصلی این رادیو دانست و گفت این رادیو با پخش برنامه ها و پویش های مختلف از جمله # پویش به عشق علی مخاطبان خود را در فضای مجازی دنبال می كند كه این برنامه ها از طریق ایران صدا به صورت تصویری هم تقدیم مخاطبان می شود
مدیر رادیو غدیر از هم افزایی رادیو معارف با رادیو غدیر خبر داد و گفت :برنامه هایی مثل "من غدیری ام "و "مهربان باشیم" هم از رادیو غدیر تقدیم مخاطبان می شود این رادیو به لحاظ ساختاری با 60درصد برنامه تركیبی ومجله ای ، 15درصد نمایشی ، 16درصد گفتار محور و 9 درصد گفتگو محور در نظر گرفته شده است .
مسعود كاویانی در پایان به سوالات خبرنگاران درخصوص رادیو غدیر پاسخ داد.

دسترسی سریع