آیت الله اراكی : رسانه شما رسانه مقبول است و راه انبیا را ادامه می دهد

آیت الله اراكی عضو شورای عالی حوزه در دیدار با مدیران رادیو معارف؛ شبكه رادیویی معارف را یك رسانه مفید دانست و گفت؛ این خیلی خوب است كه سلامت این رسانه حفظ شده است و جای تشكر دارد.

1401/05/26
|
10:49

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ آیت الله محسن اراكی عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه در دیدار مدیر رادیو معارف، خاطر نشان كرد نشر اسلام كه در این رادیو انجام می شود كار بسیار ارزشمندی است زیرا این كاری است كه انبیا آغازگر آن بوده اند و شما با نشر معارف همین راه را ادامه می دهید رسانه شما رسانه انبیاست یعنی زبان رسول اكرم زبان اهل بیت (ع) و عالمان برجسته است.
ایشان حضور مستقیم برخی مراجع تقلید در پاسخگویی به مسایل شرعی را از كار های ارزشمند این رادیو دانست.
عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه افزود: قبل از انقلاب چالش های زیادی در مسائل مختلف وجود داشت كه عالمان دینی این چالش ها را حل می كردند. تولید قانون اساسی یك تحول بسیار عظیم بود و این به دست علما و اندیشمندان جهان تشیع است.
آیت الله اراكی جایگه فقه اسلام در عرصه نظام سازی را مهم دانست و گفت پاسخگویی به نیازهای نظام باید بر اساس فقه اسلامی صورت گیرد، مرحوم آیت الله صدر اولین كسی بود كه به این موضوع پرداخت.
ایشان در ادامه طرح و تولید برنامه ها با محتوای تخصصی مانند؛ فقه نظام سیاسی، فقه نظام اقتصاد، فقه فرهنگ و... را مهم دانست و نشر و ترویج این مباحث خیلی از مشكلات را حل خواهد كرد.
عضو شورای عالی حوزه حضور عالم متفكر و اندیشمند در رسانه جمهوری اسلامی را لازم و ضروری دانست.
در ابتدای این جلسه مسعود كاویانی مدیر رادیو معارف؛ گزارشی از برنامه ها و مخاطبان رادیو معارف ارائه داد و گفت: به اذعان خیلی از بزرگان، رادیو معارف توانست اعتماد مخاطبان و به ویژه فرهیختگان را در حوزه های مختلف جلب كند و به عنوان یك رسانه مرجع شناخته شود. مدیر رادیو معارف در ادامه خاطرنشان كرد رادیو معارف صدای حوزه و مراكز و موسسات علمی است و آمادگی این رسانه را برای تولید برنامه ها با موضوعات جدید علمی در حوزه های مختلف با مشاركت مراكز علمی و تخصصی را اعلام كرد.

دسترسی سریع