نشست مشترک مدیران رادیو معارف با روسای دانشکده های پردیس

مسعودکاویانی : رادیو معارف از برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاهها حمایت می کند

1399/04/25
|
11:46

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف مسعود کاویانی _مدیر رادیو معارف_ در نشست مشترک مدیران این رسانه دینی با روسای دانشکده های پردیس فارابی دانشگاه تهران از آمادگی این رادیو برای پوشش رسانه‌ای کرسی‌های آزاد اندیشی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در دانشگاهها و برگزاری دوره های آموزش مجازی برای دانشجویان خبر داد و افزود عمق بخشی به معارف دانشجویان می تواند آنان را در برابر آسیب‌های اجتماعی توانمند سازد.
در این نشست که با هدف تقویت و کاربردی کردن دروس عمومی دانشگاه ها در پردیس فارابی دانشگاه تهران در قم برگزار شد مسعود کاویانی ارتباط این رادیو با مراکز دینی و دانشگاهی را راهبرد اصلی رادیو معارف بر شمرد و گفت: ترویج رفتار مومنانه بین مردم از مهمترین اهداف رادیو معارف است.
رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران هم در سخنانی ارتباط با جامعه و تقویت مسئولیت پذیری اجتماعی را از مهمترین اهداف این دانشگاه برشمرد و گفت ارتباط با جامعه نیازمند تقویت دروس عمومی به ویژه دروس معارف است.
دکتر محمد رضایی کاربردی کردن دروس عمومی و توجه به سبک زندگی و مهارتهای زندگی را مهمترین راهبرد این دانشگاه برای رسیدن به این هدف ذکرکرد و خواستار همکاری رادیو معارف در این زمینه شد.
دکتر شاکری رئیس دانشگاه معارف اسلامی و عضو شورای معارف وزارت علوم هم از کم توجهی به دروس معارفی در دانشگاه ها انتقاد کرد و گفت: تاکنون برای دروس معارفی در دانشگاه ها کار جدی صورت نگرفته است.
درادامه این جلسه حاضران دیدگاه های خود را در خصوص تقویت برنامه های دینی در رسانه ملی و همچنین کیفی سازی دروس معارفی در دانشگاهها بیان کردند.

دسترسی سریع