آمادگی قم برای برگزاری جشن های نیمه شعبان

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم: همه امكانات برای برگزاری مراسم نیمه شعبان بسیج شده و اسكان زائران نیمه شعبان مهمترین اولویت دستگاه‌های اجرایی استان است.

1400/12/24
|
13:15

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم در جلسه ستاد مقابله با كرونا با تاكید بر اینكه تضمین سلامت زائران در مراسم نیمه شعبان خط قرمز مسئولان استان است گفت: با توجه به شرایط خاص كرونایی و حضور زائران از جای جای كشور، از مسافران می‌خواهیم شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت حداكثری رعایت كنند.
آقای حاجی زاده افزود: با همكاری و هم افزایی تمام دستگاه‌ها، ماسك و مواد ضد عفونی كننده و مواد غذایی در چارچوب رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای زائران فراهم میشود.
وی با اشاره به اینكه قم به عنوان شهر زیارتی میزبان مسافران زیادی در تعطیلات نوروزی است افزود: سعی ما بر این است كه تمام امكانات را بسیج كنیم و مدارس نیز با نصف ظرفیت و با رعایت حداكثری شیوه نامه‌های بهداشتی در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.
آقای حاجی زاده اولویت اصلی تمام دستگاه‌های اجرایی استان در برگزاری مراسم نیمه شعبان را اسكان زائران این مراسم عنوان كرد و افزود: باید تمام ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی در اختیار برگزاری این مراسم باشد و با همكاری و هماهنگی گروه نظارتی برای رعایت شیوه نامه‌ها نیز تشكیل شود.
رییس مركز بهداشت استان هم در این جلسه گفت: موارد ابتلا و فوتی كرونایی استان روند كاهشی دارد كه نسبت به میانگین كشوری از وضعیت مناسب تری برخوردار است، اما در زمینه ابتلا و فوتی‌های كرونایی روند افزایشی دارد.
دكتر محبی همچنین از راه اندازی مركز ویژه كودكان در منطقه باجك 2 در روز‌های آینده خبر داد و گفت: با توجه به نزدیك بودن نیمه شعبان لازم است كمیته‌ای كاری در زمینه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تشكیل شود.

دسترسی سریع