هفدهمین همایش دكترین مهدویت در قم آغاز شد

هفدهمین همایش بین‌المللی دكترین مهدویت در آستانه نیمه شعبان با پیام آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی، در مسجد مقدس جمكران آغاز شد.

1400/12/25
|
12:47

هفدهمین همایش دكترین مهدویت با حضور علما، طلاب، پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی در آستانه نیمه شعبان در مسجد مقدس جمكران آغاز به كار كرد.
حجت الاسلام محمدصابر جعفری دبیر هفدهمین همایش بین‌المللی دكترین مهدویت در ابتدای این همایش با اشاره به اینكه 120 مقاله به این همایش ارسال شده است، اظهار كرد: در روز همایش 16 مقاله برتر ارائه و نیز چكیده همه مقالات در یك كتاب منتشر می شود.
وی ادامه داد: هفدهمین دوره این همایش با موضوع «انتظار، گام اول طرح كلی حركت رهبران الهی» در چهار محور در حال برگزاری است.
حجت الاسلام مجید پورسیدآقایی رئیس موسسه آینده روشن نیز در ادامه این همایش، بیان كرد: موضوع و شعار محوری همایش امسال انتظار است.
وی، آماده سازی جهان برای ظهور منجی را مصداق اصلی انتظار دانست و ابراز كرد: مساله انتظار نیازمند اقداماتی است كه امام راحل با پایه ریزی انقلاب اسلامی انجام داد.
وی اظهار كرد: در زمینه مهدویت حجم كارهای انجام نشده در مقابل اقدامات انجام شده مانند قطره ای در برابر اقیانوس است و در این زمینه در مرتبه اول وظیفه حوزه های علمیه است و عالمان و اندیشمندان باید به داد این اندیشه مظلوم رسیده و معارف آن را به نسل تشنه بشری ابلاغ كنند.
در بخشی از این همایش از تعدادی از مهدی یاوران در عرصه های مختلف فرهنگی، رسانه ای، فیلم و سریال، هنری، تولید محتوا، ایثار و شهادت و غیره با اهدای لوحی تقدیر بعمل آمد و از آخرین آثار و كتاب های موسسه آینده روشن رونمایی شد.

دسترسی سریع