پروازهای حج تمتع آغاز شد

برنامه پرواز زائران تا روز سیزدهم تیر ماه ادامه می‌یابد و بخشی از پروازها به فرودگاه مدینه و بخش دیگر پروازها به فرودگاه جده است كه در اصل برخی از زائران مدینه قبل و برخی دیگر مدینه بعد هستند.

1401/03/22
|
13:00

رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه مراسم بدرقه نخستین كاروان حج تمتع 1401 در جمع خبرنگاران اظهار كرد: برنامه پرواز زائران تا روز سیزدهم تیر ماه ادامه می‌یابد و بخشی از پروازها به فرودگاه مدینه و بخش دیگر پروازها به فرودگاه جده است كه در اصل برخی از زائران مدینه قبل و برخی دیگر مدینه بعد هستند.
سید صادق حسینی افزود: امروز یك هزار و 300 نفر از زائران كشورمان از فرودگاه‌های حضرت امام (ره) تهران، كرمان و تبریز عازم مدینه منوره می‌شوند و از روز 25 خرداد ماه نیز بخشی از پروازها به فرودگاه جده نیز انجام می‌گیرد. رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینكه ظرفیت كاروان‌ها متفاوت است گفت: در مجموع 298 كاروان از 17 ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی می‌شوند. حسینی با بیان اینكه متوسط حضور زائران 28 روز است، گفت: آخرین پرواز زائران 7 مرداد ماه مصادف با آخرین روز ماه ذی الحجه است و تمهیداتی اندیشیده شده تا در ایام محرم هیچ زائری در عربستان نباشد. رئیس سازمان حج و زیارت در پایان تاكید كرد: تمام تلاش خود را برای حجی عزتمندانه، همراه با عزت، كرامت، امنیت و سلامت مدنظر قرار داده ایم و دست اندركاران با تلاش شبانه روزی همه امكانات لازم را فراهم آورده اند.

دسترسی سریع