دیدار شركت‌كنندگان در هفتمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت(ع) با رهبر انقلاب

شركت‌كنندگان در هفتمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام صبح امروز (شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار كردند.

1401/06/12
|
12:57

بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار شركت‌كنندگان در هفتمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام: مجمع جهانی اهل بیت مركز مهم و با عظمتی است. این مركز وابسته‌ی به اهل بیت علیهم السلام است و اهل بیت در دنیای اسلام از یك عظمت و محبوبیت بی‌نظیری برخوردارند.

اعضای این مجمع بار سنگینی بر دوش دارند. این جمله‌ی معروف از ائمه علیهم السلام كه فرمودند: كونوا لنا زیناً كه خطاب به همه‌ی ماهاست، همه بایستی مراقب باشیم، این نسبت به شما اوكد است، اهمیت كار شما ایجاب میكند كه این جمله‌ی كونوا لنا زیناً در مورد این مجمع و مجموعه‌ی این افراد و اشخاص و افراد خود این مجمع بیشتر مورد ملاحظه قرار بگیرد.

خب، بایستی اگر بخواهیم این تحقق پیدا كند، بایستی این مجمع را یك پایگاهی قرار بدهیم برای نشر معارف اهل بیت.
شیعه مفتخر است به اینكه در مقابل نظام سلطه ایستاد/ امروز استكبار اعتراف میكند كه بسیاری از خواسته‌هایشان بوسیله‌ی جمهوری اسلامی متوقف مانده و تخریب شده است/ این از افتخارات نظام اسلامی است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار شركت‌كنندگان در هفتمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام: پیروان اهل‌بیت مفتخرند كه مهمترین حركت در مقابله‌ی با نظام استكباری،‌ با نظام سلطه از سوی اینها انجام گرفته. خیلی شعار داده میشود امّا آنچه كه در عمل روی زمین اتفاق افتاده یك چیز واضح و مشخصی است و آن پرچم جمهوری اسلامی است.

شیعه مفتخر است به اینكه در مقابل نظام سلطه ایستاد، سینه سپر كرد و این اژدهای هفت سری را كه در همه‌ی شئون زندگی كشورها و دولتها و ملتها به نحو ظالمانه و جبّارانه شركت میكرد متوقف كرد كه امروز خود آنها اعتراف میكنند كه بسیاری از خواسته‌هایشان بوسیله‌ی جمهوری اسلامی متوقف مانده و تخریب شده است.

این یكی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و این افتخار شیعه است و این نیست مگر بخاطر الهام‌گیری از بیانات ائمه‌ی هدی (علیهم‌السلام) و اهل‌بیت پیغمبر. اینها بودند كه ما را به تدبّر در قرآن و الهام‌گیری از قرآن تشویق كردند، تحریص كردند، آنها بودند كه معارف قرآنی را برای ما تبیین كردند، آنها بودند كه با سیره‌ی عملی خودشان به ما فهماندند كه چه‌جوری باید عمل كرد از خود امیرالمؤمنین (علیه‌الصلاة والسلام) تا حضرت عسكری (علیه‌الصلاة والسلام).

ادامه خبر
https://farsi.khamenei.ir/news-content?id=50871

دسترسی سریع