ستاد اربعین بر خدمت رسانی مطلوب به زائران تأكید كرد

در نخستین جلسه ستاد اربعین سازمان حج و زیارت با حضور رئیس و اعضا، بر خدمت‌رسانی هرچه بهتر به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تأكید شد.

1401/06/13
|
13:30

رئیس ستاد اربعین سازمان حج و زیارت ضمن تشریح عملیات خدمت رسانی به زائران در شهرهای نجف، كربلا، كاظمین، سامرا، مرزهای زمینی و مسیر پیاده روی زائران، حضور نیروهای جهادی و داوطلب را ارزشمند دانست.
وحید صفاری بر استفاده مطلوب از نیروهای كارگزاران برای امداد و راهنمایی و تلاش در جهت فراهم كردن امكانات رفاهی از جمله اسكان، تغذیه و تداركات زائران تاكید كرد.
وی با اشاره به فرصت مغتنمی كه برای سازمان در امر خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی فراهم شده، خاطرنشان ساخت: سازمان حج و زیارت دارای تجربیات مناسبی در زمینه خدمت رسانی به زائران است و تمام تجهیزات، توانمندی و ظرفیت خود را به كار خواهد گرفت تا بهترین خدمات را در این ایام به زوار ارائه دهد.
مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات و پیگیری های انجام شده با سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق، كنسولگری و سایر نهادهای مرتبط در آن كشور و نیز برنامه های در دست اقدام سازمان ارائه كرد.
در ادامه این جلسه، مسئولان بخش های مختلف ستاد، گزارشی از واحد خود بیان و آمادگی خود را برای ایام پیش رو اعلام كردند.
گفتنی است؛ سازمان حج و زیارت یكی از كمیته های ستاد مركزی اربعین حسینی محسوب می شود كه وظیفه ثبت نام و اعزام، امداد و راهنمایی زائران و اشیا گمشده و همچنین نظارت بر موضوع بیمه را انجام می دهد.
در طول ماه گذشته نیز ستاد اربعین حسینی سازمان برای خدمت رسانی هرچه مطلوب‌تر به زائران اربعین حسینی تشكیل و در همین راستا اقدامات در خور توجهی برای این ایام در نظر گرفته شده است.

دسترسی سریع