دیدار جمعی از پیشكسوتان و فرماندهان دفاع مقدس با رهبر انقلاب

جمعی از پیشكسوتان، فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا در آستانه هفته دفاع مقدس صبح امروز با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار كردند.

1401/06/30
|
17:07

در این دیدار كه به صورت زنده از شبكه‌های صدا و سیما پخش شد، جمع دیگری از پیشكسوتان دفاع مقدس در مراكز استانها از طریق ارتباط تصویری با حسینیه امام خمینی(ره) در ارتباط بودند.


بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
شما پیشكسوتان خیلی از مسائل دفاع مقدس را میدانید اما نسل جدید خیلی از مسائل دفاع مقدس را نمی‌داند. ما باید كاری كنیم نسل جدید مسائل دفاع مقدس را مثل شما بشناسد و بداند. این توقعی است كه بنده از خودم و دیگران دارم.

بنده با جوانها تا حدودی مرتبطم گاهی سوالی میشود و حرفی زده میشود میبینم خیلی از مسائل دفاع مقدس را نمی‌داند. من میخواهم این حقایق دفاع مقدس به گوش آنها برسد. حقایقی كه در دفاع مقدس ما به آن توجه داریم دیگر امروز فقط ادعا نیست. روزی ادعا می‌كردیم كه تمام قدرت‌های جهانی با ما می‌جنگند. اما الان خود كسانی كه می‌گفتند ما فقط ادعا می‌‌كنیم خودشان اعتراف به این مسئله می‌كنند.

حمله نظامی به كشور غیرمنتظره نبود. بله حمله را صدام كرد اما پشت سر صدام استكبار جهانی قرار داشت. كشورهای استكباری هم او را تشویق كردند و چراغ سبز و قول پشتیبانی به صدام دادند و به قولشان عمل كردند.

حمله این كشورها به نظام انقلابی كاملا طبیعی بود، چون آن‌ها از انقلاب اسلامی ایران به شدت عصبانی بودند. این انقلاب كارهایی را انجام داد كه خود ما آن روز خیلی متوجه آن نبودیم، اما استكبار جهانی متوجه آن شده بود. این انقلاب صرفا یك شكست سیاسی مقطعی برا استكبار نبود؛ انقلاب اسلامی ایران تهدید امپراتوری نظام سلطه بود.

این كه یك ملتی از آمریكا و قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی حاكم بر دنیای آن روز نترسد،‌ اصلا برایشان قابل تحمل نبود. آن هم نظام سیاسی‌ای كه در یك جایی برپا شده كه نقطه امید و اتكا و طمع‌ورزی كامل آمریكا بوده است. لذا دنبال انتقام و ضربه زدن بودند. ضربه‌هایی هم مثل اقدام به كودتا و حمله هوایی در طبس و تحریك اقوام هم راه انداختند اما به جایی نرسید. باید جنگ نظامی از طرف یك همسایه راه می‌انداختند.

باید ببینیم هدفهای حمله صدام به ما چه بود؟ در مرحله اول هدف صدام تجزیه كشور و جدا كردن خوزستان از كشور بود. كه خب مردم خوزستان یكی از بهترین دفاعها را خودشان انجام دادند. بله مردم از همه كشور به خوزستان رفتند اما در خود خوزستان شخصیت‌های برجسته مجاهد و مبارزی مثل علی هاشمی جزو شخصیتهای درجه یك دفاع قرار دارند.

یكی از اهداف بعدی به زانو درآوردن ملت ایران بود. میخواستند جمهوری اسلامی را براندازی كنند و سرنوشت ایران را عوض كنند. میخواستند صدای ملت ایران را در گلو خفه كنند؛ ملت ایران حرف نویی برای دنیا داشت. میخواستند این پیام نرسد؛ پیام مقاومت و ایستادگی و عدم تسلیم دربرابر زورگویی و تبعیض بین‌المللی.

میخواستند ملتهای دیگر عبرت بگیرند كه اگر كسی مقابل آمریكا قیام كرد مثل ملت ایران سركوب میشود و هدف نهایی و اساسی این بود كه باب مقاومت بسته شود.

پاسخ ملت ایران این بود كه همه این هدفها را خنثی كرد و درست نقطه مقابل هدف آنها اتفاق افتاد.

سه عنصر قدرت انقلاب و رهبری امام و خصوصیات برجسته ملت ایران باعث شد تهدید بزرگ جنگ تبدیل شود به فرصت بزرگ. این یكی از فصلهای شورانگیز دفاع مقدس است كه در این زمینه باید بسیار كار شود. فرصتهایی كه در اثر دفاع مقدس برای كشور پیش آمد برای اكثر مردم ناشناخته است.


ادامه خبر
https://farsi.khamenei.ir/news-content?id=50980

دسترسی سریع