اگر عقلایی عمل شود، به شكست كشاندن محاسبات دشمن امكان پذیر است

رهبر معظم انقلاب امروز در دیدار فرماندهان و مسئولان ارشد نیروهای مسلح فرمودند: اگر عقلایی عمل شود، به شكست كشاندن محاسبات دشمن امكان پذیر است.

1402/01/27
|
14:29

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم كل قوا ظهر امروز (یكشنبه) در دیدار فرماندهان و مسئولان ارشد نیروهای مسلح این نیروها را به فرموده امیرمومنان(ع) حصارهای مستحكم كشور و ملت خواندند و تاكید كردند: این جایگاه بسیار بزرگ، مسئولیت‌های سنگینی به همراه می‌آورد كه بحمدالله نیروهای مسلح با قدرشناسی این موقعیت پرافتخار، مشغول عمل به وظایف خود هستند.
ایشان با ابراز خرسندی از حركت و پیشرفت مستمر در نیروهای مسلح گفتند: به هیچ حدی از استحكام و پیشرفت قانع نباشید و بدون توقف به جلو بروید.
فرمانده كل قوا با استناد به آیه قرآن كریم آمادگی همیشه را فرمان پروردگار و مایه ترس دشمنان خدا و ملت خواندند و افزودند: تهدید، هیچگاه به طور كامل از بین نمی‌رود بنابراین باید هرچه می‌توانید بر آمادگی‌‌های مختلف بیفزایید.
رهبر انقلاب همچنین نفس آمادگی نیروهای مسلح را برای دشمنان بازدارنده و هوشیاری در مقابل طراحان پشت صحنه حوادث را كاملاً ضروری خواندند.
ایشان با اشاره به حرف و اقدام احتمالی عناصر كم قدرت، گفتند: نباید ذهن‌ها را بر اینگونه اقدامات و حرفها متوجه و متمركز كرد بلكه باید طراحان اصلی و پشت صحنه را دید.
فرمانده كل قوا با اشاره به جنگ ‌افروزی‌های نیروهای شریر بین‌المللی در مناطق مختلف جهان گفتند: استكبار هرجا منافعی ببیند از پشت صحنه درگیری راه می‌اندازد.
تمركز و دقت بر برنامه‌های بلند مدت دشمن نكته مهم دیگری بود كه رهبر انقلاب خطاب به فرماندهان و مسئولان ارشد نیروهای مسلح تاكید كردند.
ایشان در همین زمینه گفتند: دقت بر برنامه‌های پنج یا ده ساله دشمن خوب و لازم است اما باید برنامه‌های میان مدت و بلند مدت او را مدنظر و تحت رصد داشت.
فرمانده كل قوا با اشاره به دو جنگی كه آمریكا حدود دو دهه قبل در شرق و غرب ایران به راه انداخت گفتند: آمریكایی‌ها منافعی در عراق و افغانستان داشتند اما هدف نهایی آنها ایران اسلامی بود كه به دلیل بنیه بسیار قوی انقلاب اسلامی، در این ماجراها و هدف نهایی خود شكست خوردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به این واقعیت گفتند: بنابراین دشمن با همه محاسبات به ظاهر مستحكم و قدرت نظامی خود، قابل شكست دادن است.
ایشان موقعیت كنونی رژیم صهیونیستی را نمونه دیگری از اینگونه شكست‌ها برشمردند و گفتند: عملیات ضد فلسطینی رژیم صهیونیستی در ماه رمضان سال گذشته با عكس العمل خاصی در جهان روبرو نشد اما امسال در مقابل جنایات او، حتی در آمریكا و انگلیس تظاهرات می‌شود.
فرمانده كل قوا غافل نشدن از دشمن را به موازات باور به شكست پذیری او، مهم دانستند و افزودند: در هیچ مرحله‌ای نباید از مكر و طراحی دشمنان غافل شد.
رهبر انقلاب در پایان سخنانشان، مراكز و عناصر فكری نیروهای مسلح را به طراحی دائم و مبتكرانه راهبردها و سیاستهای قوی، عقلایی و راهگشا فراخواندند.
پیش از سخنان فرمانده كل قوا سرلشكر باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات نیروهای مسلح در ابعاد مختلف بیان كرد.

دسترسی سریع