قدرت‌نمایی ارتش با تجهیزات پیشرفته نظامی

مراسم رژه روز ارتش صبح امروز با حضور رئیس جمهور، رئیس ستاد كل نیروهای مسلح، فرمانده كل سپاه و فرمانده كل ارتش در مقابل حرم امام خمینی (ره) بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.

1402/01/29
|
15:24

مراسم رژه روز ارتش صبح امروز (سه‌شنبه 29 فروردین‌ماه) با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، سرلشكر محمد باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح، سرلشكر حسین سلامی فرمانده كل سپاه و سرلشكر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده كل ارتش در مقابل حرم امام خمینی (ره) بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.

همچنین در این رژه، امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده كل ارتش، دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ كننده ارتش، امیر محمد محمودی معاون اجرایی ارتش، امیر كیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر قادر رحیم‌زاده فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع، سردار محمدحسین زاده‌كمند معاون نیروی انسانی ستاد كل نیروهای مسلح، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار محمد پاكپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، سردار احمدرضا رادان فرمانده كل انتظامی كشور حضور داشتند.

رئیسی: نیروهای آمریكایی هرچه زودتر منطقه را ترك كنند

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور سه‌شنبه (29 فروردین‌) طی سخنانی پیش از آغاز مراسم رژه روز ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران شاخصه هایی همچون خداباوری، خودباوری و مردم باوری دارد.

وی افزود: خود باوری ارتش باعث شده در عرصه‌های علم و فناوری گوی سبقت را از ارتش‌های منطقه بگیرد. همگان معارف هستند كه ارتش ما، مجهز، به روز و به هنگام است و از تجهیزات پیشرفته برخوردار است. این تجهیزات پیشرفته به بركت علم و دانش ایجاد شده است. ارتش مجهز ما تجهیزات را با تكه بر علم و فناوری و دانش و ابتكار خود دارد. از دانش خود بهره می‌برد اما مبتنی بر كار بومی است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز شاهد تجهیزات پیشرفته در ارتش هستیم كه جلوه ما می‌توانیم است. ارتش ما در برابر ماشینی ها احساس كمبود نمی‌كند بلكه در مقابل تهدیدها و تحریم‌ها برای خود و كشور فرصت می‌سازد و فرصت‌های بسیاری را در عرصه‌های مختلف زمینه پیشرفت برای كشور و خود قرار داده است. امروز دولت خود را نسبت به تجهیز و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف می‌داند. دولت خود را موظف می‌داند كه دغدغه نیروهای مسلح را در این زمینه برطرف كند.

رئیسی با بیان اینكه ارتش مردم باور و جلوه ارتش برای مردم است، گفت: ملت نگاه می‌كنند تا هر جا حادثه‌ای مانند سیل و زلزله و كرونا باشد ارتش را كنار خود حس می‌كند. این حس مردم است كه ارتش در مشكلات كنار او است. ارتش سد محكمی در مقابل ضد انقلاب، گروه‌های تكفیری، اشرار و نیروهای بعثی است كه هم پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی را بر عهده دارد و هم در اقیانوس‌ها از منافع جمهوری اسلامی پاسداری می‌كند.

وی با بیان اینكه بیگانگان فقط امنیت كشورهای منطقه را تهدید می‌كنند، تصریح كرد: قدرت جمهوری اسلامی و توان رزمی ما حتما به نفع منطقه است بارها مسئولین منطقه به ما گفته‌اند توان جمهوری اسلامی در عرصه‌های سخت برای نجات ما آمده است و بر هیچ كس در منطقه پوشیده نیست چگونه ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و نیروهای مسلح ما در برابر تهدیدات از تمامیت ارضی و حاكمیت كشورهای منطقه دفاع كردند.

رئیسی گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد كه در همه مرزهای دریایی، هوایی و زمینی از امنیت كشور حراست و پاسداری می‌كند
و اجازه نمی‌دهد كوچكترین نا امنی ایجاد گردد، آسمان كشور ما در همه نقاط این منطقه امن‌ترین آسمان است، دریای منطقه ما و خلیج همیشه فارس نیز همینطور كه این اقتدار، حضور و شجاعت مثال زدنی است.

وی افزود: دشمنان تصور كردند بعد از جنگ تحمیلی و دفاع جانانه نیروهای مسلح از وطن، اخلالی در نیروهای مسلح و توان آنها واقع شد اما علاوه بر اینكه همان زمان با دادن شهدای عالی قدر‌ و 48 هزار شهید و جانبازان بسیار جانانه از كشور، وطن، مردم و ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع كردند و هم امروز دژ محكمی تشكیل دادند كه در پرتو آن مردم امینت، رفاه، آسایش، زندگی و كسب و كار داشته باشند و این جای شكر گزاری به درگاه با عظمت كبریایی دارد.

رئیس‌جمهور تصریح كرد: جای تشكر از تدابیر فرماندهی معظم كل قوا دارد و جا دارد از فرماندهان عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران و ستاد مشترك نیروهای مسلح و همه كسانی كه برای توانمند شدن هرچه بیشتر نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران اندیشه و تلاش می‌كنند تقدیر و تشكر شود. به سهم خود به عنوان خدمتكار در این كشور صمیمانه از همه فرماندهان عالی، افسران، درجه داران، سربازان و نیروهای مسلح تشكر و تقدیر دارم.

رئیس‌جمهور با بیان اینكه حضور نیروهای فرامنطقه‌ای كمكی به امنیت منطقه نمی‌كند یادآور شد: شما دیدید نیروهای مسلح ما چگونه در مقابل تروریست‌ها مقاومت كردند. دیدید فرماندهان ارتش ما و شهید سلیمانی چگونه برای امنیت منطقه تلاش كردند. قدرت جمهوری اسلامی و توان رزمی حتما به نفع امنیت منطقه است و بارها مسئولین منطقه به ما گفتند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به وقت نیاز كنار آن‌ها بوده‌اند.

رئیسی تاكید كرد: نیروهای فرامنطقه‌ای و آمریكایی باید هرچه زودتر منطقه را ترك كنند زیرا به نفع خود و منطقه است. حضور نیروهای بیگانه امنیت منطقه را تهدید می‌كند اما نیروهای مسلح ما در هركجا از منطقه هستند امنیت ساز هستند. نیروهای مسلح ما در مقابل تروریست‌ها ایستادگی كرده و منطقه را امن كردند اما بیگانگان فقط امنیت كشورهای منطقه را تهدید می‌كنند.

رئیس‌جمهور در پایان خاطرنشان كرد: قدرت نیروهای مسلح ما به نفع امنیت منطقه است و بر هیچكس پوشیده نیست كه نیروهای مسلح ما چگونه از تمامیت ارضی و امنیت كشورهای منطقه حراست كردند. دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی این پیام را دریافت كرده‌اند كه كوچكترین اقدامی علیه كشور پاسخ سختی از جانب نیروهای مسلح دربر خواهد داشت و با نابودی حیفا و تل آویو همراه خواهد بود.

دسترسی سریع