سپاه بزرگترین سازمان ضدّتروریستی دنیاست

اعضای مجمع عالی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز پنجشنبه 26 مردادماه با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار كردند.

1402/05/26
|
13:22

اعضای مجمع عالی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز پنجشنبه 26 مردادماه با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار كردند.

پیش از دوران همه‌گیری كرونا اعضای مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه همزمان با برگزاری نشست سالیانه خود با رهبر انقلاب دیدار داشتند و آخرین دیدار در مهرماه 1398 با حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شده بود.

بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
* تشكیل سپاه در ابتدای انقلاب یك پدیده‌ی منحصر به فرد در بین انقلابهای بزرگ تاریخ بود. در انقلابهای بزرگی مثل انقلاب فرانسه، انقلاب شوروی بلشویكی، گروه‌هایی پیدا شدند در اوایل انقلاب و به‌عنوان طرفداری از انقلاب سر بلند كردند، اقداماتی كردند لكن سپاه مطلقاً قابل مقایسه‌ی با آن گروه‌ها و آن جمعیتها نبود. آنها ویرانگر بودند، خودسر بودند، بی‌انضباط بودند، بدون پایبندی به مبانی و اصول بودند. سپاه نه، سپاه از اول، از اول تشكیل،‌ زیر نظر مركزیت انقلاب تشكیل شد.

در همه جای كشور حضور داشت اما مركزیت به معنای واقعی كلمه فرماندهی میكرد. از اول تشكیل سپاه افراد سپاه و عناصر سپاه برخوردار بودند از ارزشهای دین و انقلاب مثل ایثار، مثل فداكاری، مثل حضور جهادی دائمی، شبانه‌روزی، مثل اطاعت و تسلیم در مقابل امام بزرگوار، مطلقاً غیر از این دیده نشد ما از اول ناظر و حاضر بودیم.

در طول تاریخ كشور تا آنجایی كه بنده اطلاع دارم نمی‌شناسیم هیچ مجموعه‌ی نظامی را كه تا این حد برخوردار باشند از سلامت معنوی و اخلاقی و سیاسی.

سپاه، این پدیده‌ی بی‌نظیر استثنایی متوقف نشد؛ یعنی اینجور نبود كه یك حركتی را شروع كنند یك رشدی بكنند بعد متوقف بشوند نه،‌ این تا امروز ادامه پیدا كرده به طوری كه ما با گذشت حدود چهار دهه یك كانون عظیم و كاملاً مجهز دفاعی و نظامی را داریم، بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی دنیا را داریم. امروز سپاه بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی در همه‌ی دنیاست. یك سازمان مجهّز نظامی است. یك سازمان كارآمد و مستقلی است كه كارهایی میتواند انجام دهد كه خیلی از ارتشهای بزرگ دنیا نمیتوانند انجام دهند.

ادامه خبر
https://farsi.khamenei.ir/news-content?id=53571

دسترسی سریع