رژیم‌ صهیونیستی سیلی اقدام مذبوحانه در سوریه را خواهد خورد

رهبر انقلاب در دیدار كارگزاران نظام فرمودند: شكست رژیم صهیونیستی در غزه ادامه پیدا خواهد كرد، این تلاش‌های مذبوحانه، مثل این كاری كه در سوریه مرتكب شدند، سیلی آن را خواهند خورد، این كار به دردشان نمی‌خورد و مشكلا‌تشان را علاج نمی‌كند.

1403/01/15
|
21:23

مسئولان و كارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان سابق و فعالان اجتماعی و فرهنگی با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار كردند. پیش از بیانات رهبر انقلاب، رئیس جمهور سخنانی ایراد نموده و در پایان دیدار نیز نماز مغرب و عشا به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه خواهد شد.محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب به شرح ذیل است:‌* كار و تلاش خیلی خوب و متراكم در حال انجام است اما نیازها به كار بیش از اینها است.* انتظار بجای مردم این است كه تصمیمات و اقدامات اقتصادی مسئولان در زندگی آنها اثر محسوس و ملموس داشته باشد؛ باید این انتظار برآورده شود* به چالش تحمیلی حجاب باید از ابعاد فقهی و قانونی و ملاحظات جانبی آن نگریسته شود.مسئولان بخش‌های مختلف در این زمینه مسئولیت دارند و باید به مسئولیت خود عمل كنند. *شكست رژیم صهیونیستی در غزه ادامه پیدا خواهد كرد، این تلاش‌های مذبوحانه، مثل این كاری كه در سوریه مرتكب شدند، سیلی آن را خواهند خورد، این كار به دردشان نمی‌خورد و مشكلاتشان را علاج نمی‌كند، آن‌ها در یك تله‌ای افتادند، به دست خودشان، خودشان را در یك تله‌ای انداختند كه امكان نجات‌شان وجود ندارد و روز به روز این رژیم ضعیف‌تر خواهد شد و به زوال و انهدام انشاءالله نزدیك‌تر خواهد شد و امیدواریم جوان‌های امروز ما آن روز را ببینندكه قدس شریف در اختیار مسلمانان است و در آن نماز خواهند گذارد و دنیای اسلام آن روز بتواند نابودی اسرائیل را جشن بگیرد.
*ماه رمضان به معنای جامع كلمه ماه مباركی است. یعنی از جوانب مختلف این ماه قابلیت‌های معنوی درونی انسان را رشد می‌دهد و ارتقاء میدهد. انسان را در جنبه‌ی انسانیت خود و الهیت خود بالا میبرد فرد را. ارتقاء افراد در جامعه به ارتقاء جامعه می‌انجامد.*روزه‌ی ماه رمضان قدرت خویشتنداری انسان را در مقابل خواهشهای نفسانی بالا میبرد. هر چه انسان پاسخ به این خواهشها بدهد، میل و توقع و انتظار نفس انسان بیشتر میشود. یك توان متوقف‌كردن این خواهشها در انسان باید وجود داشته باشد. روزه این را به انسان میدهد. تمرین تقویت اراده، تقویت روح، مهاركردن خواهش‌های تمام‌نشدنی نفس.*ماه رمضان، یك ماه اجتماعی است، ماه كمك به دیگران است، ماه احسان است، ماه مهربانی است، ماه افطار است اینكه این همه تأكید شده كه افطار بدهید، افطاری بدهید نگفتند هم فقط به مستحقین بدهید نفس ارتباط، یاری رساندن، همسان شدن، احسان كردن اینها از خصوصیات ماه رمضان است.*مسئله‌ی استغفار در معارف اسلامی یك حقیقت خیلی مهمی است. مخصوص مسائل شخصی هم نیست توبه‌ی در گناه شخصی یك مقوله است توبه در گناه اجتماعی هم یك مقوله است. *استغفار و توبه هم فرد را ترمیم میكند هم جامعه را ترمیم میكند. و در هر بخشی هم آن استغفار و بازگشت و توبه به تناسب خود آن بخش است؛‌ ما ممكن است فرضاً در یك مسئله‌ِی فرهنگی، یك مسئله‌ِی سیاسی، یك مسئله یك حركت نظامی من‌باب مثال خطایی كرده باشیم، اشتباهی كرده باشیم یا از سر غفلت یا گاهی اوقات بر اثر تنبلی، بی‌توجهی، انجام ندادن آنچه كه برعهده‌ی ما انجامش واجب است وقتی كه زخم اجتماعی بوجود می‌آید به این شكل استغفارش به این است كه برگردیم توبه كنیم برگردیم اصلاح كنیم.
*مگر نمی‌گویید ما كشور قوی میخواهیم؟ استغفار و توبه شما را قوی میكند. خطا موجب تضعیف است. برگشت از خطا موجب تقویت است. هم در مسائل شخصی اینجور است هم در مسائل اجتماعی ما مسئولین جامعه هستیم. رفتارهای ما، كارهای ما،‌ گفتارهای ما،‌ موضع‌گیری‌های ما در وضع كشور اثر میگذارد اگر خطایی حاصل بشود راهش همین است راهش استغفار كردن است. استغفار البته فقط به زبان گفتن نیست.*توضیحات خوبی را آقای رئیس‌ جمهور بیان كردند و بحمداللّه تلاش خیلی خوب و متراكم دارد انجام می‌گیرد حقّاً و انصافاً انسان این را می‌بیند و كار دارد میشود به معنای واقعی كلمه. خب در عین حال نیازها به كار بیش از اینهاست یعنی خیلی باید كار كنیم تا بتوانیم به سطح مطلوب یا لااقل نزدیك به مطلوب برسیم. واقعیت‌های اقتصاد در كشور همه یكسان نیستند. هم واقعیت‌های تلخ در اقتصاد كشور وجود دارد هم واقعیت‌های شیرین. بخش تلخ مربوط به اقتصاد، گرانی‌هاست بی‌ثباتی بازار است، تنزل ارزش پول ملی است، فاصله‌ی طبقاتی است. *بخش شیرین مربوط به اقتصاد فعالیت‌های وسیع زیرساختی است كه دارد انجام میگیرد كه اینها نتایجش در میان مدت و نه چندان درازمدت ظاهر خواهد شد. *البته انتظار بیش از اینهاست و ان‌شاءاللّه دولت كنونی میتواند بسیاری از این گره‌ها را باز كند با تلاشی كه میكنند. یك نكته‌ای كه همیشه باید مورد نظر مسئولین باشد در امر اقتصاد، این است كه انتظار مردم این است كه تصمیمها و اقدامهایی كه مسئولین كشور در مسائل اقتصادی انجام میدهند، در زندگی آنها اثر محسوس و ملموس داشته باشد. این انتظار مردم است. كاری كنیم كه این انتظار برآورده بشود، انتظار بجایی هم هست.
*اگر سال‌های قبل روز قدس را فقط كشورهای اسلامی برگزار میكردند، امسال به احتمال زیاد در كشورهای غیراسلامی هم روز قدس با عظمت ان‌شاالله برگزار خواهد شد. *امیدواریم ملت ایران مثل همه موارد این بار هم در این روز بدرخشد؛ به حرمت محمد و آل محمد(ص)*توصیه رهبر انقلاب به مدیران: مدیر نباید به فكر بدست‌آوردن محبوبیت و مناصب بالاتر باشد. هر لحظه كاری كه برای رفاه مردم و پیشرفت كشور باشد، الهی است.

دسترسی سریع