رئیس جمهور نمونه بارز مسئول متعهد و مخلص انقلابی بود

حضرت آیت الله مكارم شیرازی با تسلیت شهادت رئیس جمهور، او را نمونه بارز مسئول متعهد و مخلص انقلابی خواند كه و مواضع آگاهانه و توأم با حریتش در سراسر جهان مایۀ عزت و سربلندی امت اسلام گردید.

1403/02/31
|
10:22

متن پیام تسلیت حضرت آیت الله مكارم شیرازی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إنا لله وإنا إلیه راجعون

خبر حادثۀ دلخراش و شهادت ریاست جمهوری اسلامی ایران جناب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و همراهان ایشان (رحمة الله علیهم) موجب تأسف و تألم شدید گردید.

ایشان در سال های طولانی و در عرصه های مختلف، خادم مردم و مكتب اهل بیت(علیهم السلام) بود و در ادای وظیفه و خدمت كوتاهی ننمود. وی نمونۀ بارز از مسئول متعهد و مخلص انقلابی بود و مواضع آگاهانه و توأم با حریت او در سراسر جهان مایۀ عزت و سربلندی امت اسلام گردید و مردم شریف ایران و بسیاری از مظلومان عالم او را هرگز از یاد نخواهد برد.

اینجانب این ضایعۀ جانكاه را به مردم عزیز و خصوصاً به خانواده و بستگان ایشان و مسئولین كشوری و لشكری تسلیت عرض نموده، و از درگاه خداوند متعال حشر او را با اولیای طاهرینش و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان مسألت دارم.

لازم است مردم شریف ایران اطمینان داشته باشند ذیل عنایات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) خللی در حركت كشور و انجام وظایف مسئولین پیش نخواهد آمد و كارها بر روند قانونی آن انجام خواهد شد، إن‌شاءالله.

از درگاه ربوبی عزت و سربلندی جمهوری اسلامی و مردم عزیز ایران را خواهانم.

والسلام علیكم و رحمة الله
قم – ناصر مكارم شیرازی
31/اردیبهشت/1403

دسترسی سریع