واقعیت های دولت سیزدهم به گفتمان تبدیل شود

نماینده مردم سمنان در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهید جمهور در احیا، ترمیم و بازسازی زیرساخت های كشور توفیق داشت و اقتصاد عادلانه و كاهش طبقه اجتماعی میان آحاد جامعه رویكرد دولت ایشان بود.

1403/03/20
|
13:26

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدمهدی میرباقری، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی عصر امروز شنبه 19 خردادماه در همایش «مردم سالاری دینی و نقش شهید جمهور» كه در مركز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای خدمت اظهار كرد: آنچه رخ داد از دست دادن خادمی صدیق و خدمتگزار بود، كسی كه باید به سیره و روش مدیریتش به الگو و اسوه در سیاست ورزی در دولت تبدیل شود و نباید به سادگی از آن بگذریم/

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: تلاش ها، مجاهدت ها و واقعیت های دولت سیزدهم و شخص شهید جمهور را باید تحلیل كرده و به یك گفتمان تبدیل كنیم.

وی ادامه داد: بعد از شهادت شهید رئیسی، بازخوانی جدیدی نسبت به ایشان صورت گرفت و تلقی ما نسبت به ایشان جامع تر گردید. سیاست ورزی ایشان ناشی از حكمت و اخلاص بود، توجه ایشان به دوگانه های موجود عصر كنونی یعنی در ایستادگی در برابر غرب گرایی و توجه و تمركز بر استقلال واستقامت از ویژگی های شهید جمهور بود.

استاد حوزه علمیه بیان كرد: شهید رئیسی تمام تلاش خود را معطوف به آینده كشور كرد و فردا را قربانی امروز ایران اسلامی نكرد. وضعیت بیرون را خوب دید، توجه كرد و سعی كرد در نظم نوین جهانی و تحولات آن، جمهوری اسلامی غایب نباشدو نقش آفرین ارزشمندی داشته باشد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تصریح كرد: دولت سیزدهم به ریاست شهید رئیسی از تحولات نظم نوین جهانی غفلت نكرد و زیرساخت های عزت این كشور را ترمیم و تجهیز كرد. وی مسیری را ریل گذاری نمود و ظرفیت تاریخی را ایجاد كرد كه رئیس جمهوری آینده نیز می بایست بر اساس همین موزاین و ریل گذاری حركت داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری با اشاره به انتخابات پیش رو اظهاركرد: افرادی كه قصد دارند در انتخابات پیش رو وارد گود رقابت شوند، باید سیاستمداری در تراز انقلاب باشند.

وی با بیان اینكه رئیس جمهور آینده ایران باید با الگو گیری از شهید رئیسی، حامی جریان مقاومت باشد، افزود: كشورهای مدعی حقوق بشر امروز انواع جنایت‌های جنگی را در غزه مرتكب می‌شوند كه شهید ر ئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران نقش بسزایی در تقویت جریان مقاومت و اعمال فشار از طریق دیپلماسی برای جلوگیری از این جنایات و رسوا شدن بیش از پیش خوی وحشی گری رژیم صهیونیستی ایفا كرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاكید بر اینكه مومنان واقعی كسانی هستند كه از دل فتنه سالم بیرون آیند، تصریح كرد: مومن واقعی زیر فشار پا پس نمی‌كشد، اما منافق در زمان سختی صف خود را جدا می‌كند؛ ما امروز نیازمند كسانی هستیم كه راه شهدا را ادامه دهند. شهید رئیسی از شخصیت‌های بزرگی است كه خسارت نبود ایشان جبران شدنی نیست.

وی با بیان اینكه شهید رئیسی در مسیر خدمت به مردم تا پای جان ایستاد، ابراز كرد: شهید امیر عبداللهیان نیز سرباز پا به ركاب رهبر معظم انقلاب بود و در جبهه مقاومت و گسترش ادبیات جبهه مقاومت نقش اساسی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری خاطرنشان كرد: مسئولان باید بدانند كه انقلاب ما محدود به ایران نیست بلكه انقلاب مردم ایران نقطه آغاز انقلاب در جهان با پرچم امام زمان(عج) است.

نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری افزود: مسئول در تراز جمهوری اسلامی كسی است كه در عین اینكه خود را وقف حل مشكلات مردم می‌كند، همراهی جامعه جهانی را در دستور كار قرار دهد و نباید به بهانه حل مشكلات مردم دست از آرمان‌های جهانی انقلاب بردارد.

وی شهید رئیسی را سیاستمدار نمونه در تراز انقلاب اسلامی و اخلاق‌مدار توصیف كرد و گفت: شكستن فرهنگ ضد انسانی غرب بی شهادت میسر نخواهد بود و شهید رئیسی در مقابله با فرهنگ غلط غرب كوتاه نیامد.

در ادامه این همایش، حجت الاسلام والمسلمین میرباقری به سؤالات حاضرین پاسخ داد.

دسترسی سریع