حضور 100 روحانی جهادی برای کمک به زلزله‌زدگان سی‌سخت

راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد بنیاد هدایت گفت: بعد از وقوع زلزله در سی‌سخت، امامان محله استان به همراه طلاب داوطلب برای کمک‌رسانی راهی مناطق زلزله‌زده شدند و هم‌اکنون بیش از 100 طلبه بومی و غیربومی در منطقه مشغول فعالیت هستند.

1399/12/11
|
11:48

حجت‌الاسلام سیدهاشم موسوی‌نیا مدیرتبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد و راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد بنیاد هدایت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله در سی‌سخت، امامان محله استان به همراه طلاب داوطلب برای کمک‌رسانی راهی مناطق زلزله‌زده شدند و هم‌اکنون بیش از 100 طلبه بومی و غیربومی در منطقه مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه این طلاب، 4 موکب فرهنگی و خدمت‌رسانی راه اندازی کرده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر خدماتی همچون تخلیه منازل، جابه‌جایی وسایل باقیمانده در منازل و انتقال به چادرها و انجام امور فرهنگی و تبلیغی در میان جمع‌های مردمی از سوی طلاب انجام می‌شود.
موسوی‌نیا افزود: هم‌اکنون بیش از 30 امام محله در منطقه حضور پیدا کرده‌اند که علاوه بر انجام فعالیت‌های خدماتی و فرهنگی، آشپزخانه‌های متعددی نیز ایجاد کرده‌اند و در مجموع روزانه 3 هزار پرس غذا گرم طبخ و میان خانواده‌های زلزله‌زده توزیع می‌کنند.
راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بر اثر این زلزله خانه‌های بیش از 80 درصد مردم تخریب شده است و باتوجه به پس‌لرزه‌ها مردم در چادر زندگی می‌کنند، گفت: باتوجه به برودت هوا مردم چه آن‌هایی که در چادر هستند و چه افرادی که سرپناهی ندارند، با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و ضروری‌ترین نیاز برای آنها بازسازی منازل و فراهم کردن کانکس برای آنان است.

دسترسی سریع