تاکید آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر حفظ و صیانت از هویّت و مواریث حوزه

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: حفظ و صیانت از هویت و مواریث حوزه از اصول اساسی و بنیادین است که باید مورد توجه خاص قرار گیرد و بی شک هرگونه غفلت در این عرصه خساراتی جبران ناپذیر در پی خواهد داشت.

1400/06/21
|
11:28

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی، پیش از ظهر دیروز در پیامی به آیین افتتاحییه سال تحصیلی حوزه علمیه استان فارس که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، تصریح کردند: سپاس بیکران خداوند متعال را که بار دیگر این فرصت را عنایت فرمود تا حوزه های علمیه بازگشایی شد، کار خود را از سر بگیرند، این مناسبت پرشکوه و ارزشمند را به تمام اساتید، طلاب و دست اندرکاران حوزه علمیه استان فارس تبریک و تهنیت می گویم.
معظم له با تصریح بر اینکه حفظ و صیانت از هویت و مواریث حوزه از اصول اساسی و بنیادین است که باید مورد توجه خاص قرار گیرد، ادامه دادند: بی شک هرگونه غفلت در این عرصه خساراتی جبران ناپذیر در پی خواهد داشت، از این رو لازم است به تحصیل، تهذیب و خودسازی اخلاقی بیشتر پرداخته شود.
این مرجع تقلید عنوان کرد: به جهت اوضاع و احوال کرونایی تحصیل در حوزه ها، تلفیقی از دروس حضوری و غیرحضوری شده است، در تحصیل غیر حضوری دفت گردد راه رسم و آداب تحصیل رعایت شود تا خدای ناکرده طلاب از جهت سطح تحصیل و رشد علمی افت نکنند.
ایشان خاطرنشان کرد: ساختمان وجودی حوزه مبتنی بر آموزش، تحصیل و تولید علم و تبلیغ دین است بر همه دست اندرکاران واجب است که این چهار رکن را به طور متوازن پیش ببرند تا حوزه ها بتوانند به هدف های راهبردی و مقدس خود برسند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی اضافه کردند: از خداوند متعال سال پر نشاطی را برای همه طلاب، فضلا، اساتید و کارگزاران آن حوزه مبارکه و مدیران محترم مسئلت نموده و توفیق عزت و پیشرفت همگان را خواستارم.

دسترسی سریع