بازگشایی نمازجمعه سراسر کشور از هفته آینده

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بازگشایی نمازهای جمعه از هفته آینده خبر داد.

1400/07/25
|
13:54

دکتربهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت دولت سیزدهم در دیدار با مدیرحوزه های علمیه کشور اظهارکرد: با بررسی و جمع‌بندی که به آن رسیده‌ایم نمازجمعه از هفته آینده بازگشایی می شود و این سوال مطرح است آیا لازم بود که نماز جمعه تعطیل شود؟
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کووید 19، گفت: مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 71 میلیون و 358 هزار و 277 دُز رسیده است. تاکنون 48 میلیون و 15 هزار و 159 نفر دُز اول واکسن کرونا و 23 میلیون و 343 هزار و 118 نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 71 میلیون و 358 هزار و 277 دُز رسید.
وزیربهداشت با بیان اینکه تاکنون 100 میلیون دُز واکسن وارد کشور شده است بدون احتساب واکسن برکت، بیان داشت: ان شاءالله تا پایان آبان ماه 50 میلیون دُز دیگر وارد کشور خواهد شد.
دکترعین‌اللهی ادامه داد: براساس آمار و بازخوردهای گرفته شده دو دُز واکسن کووید 19 برای افراد کافی است اما با توجه به همراهی کادردرمان با بیماران و حساسیت کار واکسیناسیون دُز سوم را برای کادر درمان از هفته گذشته آغاز کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت شهرمقدس قم و تردد اتباع خارجی پیشنهاد راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون شبانه‌روزی را به مسئولان استان داد.
وزیربهداشت با تکیه بر اهمیت احکام پزشکی اظهارکرد: یکی از نیازهای وزارت بهداشت توجه به احکام پزشکی است، البته دانشکده طب و دین را در قم داریم ولی کار عمده‌ای انجام نمی‌دهد و عمده فعالیت آن پیرامون تاریخ پزشکی واخلاق پزشکی است. معتقدم وقتی ما در کنار دریایی همچون حوزه علمیه هستیم باید از تمام ظرفیت علمی ودانشی حوزه های علمیه در خصوص مسائل فقهی سقط جنین و... استفاده کنیم.

دسترسی سریع