خاطرات ماندگار هر روز از ساعت 5:00 به مدت 20 دقیقه

رادیو معارف

خاطرات ماندگار

آخرین لحظات شهید ابراهیم هادی را از كانال كمیل بشنوید

برنامه "خاطرات ماندگار " به بازخوانی خاطرات ابراهیم هادی در كانال كمیل می پردازد

1400/11/17
|
10:53

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ برنامه "خاطرات ماندگار" دوشنبه 18 بهمن 1400 روایتگر آخرین خاطره ابراهیم هادی در كانال كمیل می شود.
این اتفاق كه در بهمن 1361 به وقوع پیوست. محاصره گردان كمیل در خلال عملیات والفجر مقدماتی و در منطقه فكه رخ داد. نیرو‌ها در كانال سنگر می‌گیرند و با ملحق نشدن سایر یگان‌ها و پیشروی دشمن، كم‌كم به محاصره كامل درمی‌آیند و ارتباطشان با سایر نیرو‌ها قطع می‌شود. در این چند روز تلاش‌هایی از سوی سایر گردان‌ها برای نجات بچه‌های كمیل و حنظله كه در بخش دیگری از كانال آن‌ها هم محاصره شده بودند، صورت می‌گیرد، اما تلاش‌ها بی‌نتیجه می‌ماند و خیلی از نیرو‌های به محاصره درآمده بر اثر مجروحیت، تشنگی و حملات دشمن به شهادت می‌رسند. كه ابراهیم هادی هم یكی از این افراد بود كه بعد از مقاومت چند روزه به یاران شهیدش پیوست.
گفتنی است شهید ابراهیم هادی به دلیل ویژگی‌هایی اخلاقی، فرماندهی و شخصیتی‌ای كه داشته است تا كنون به عنوان یكی از شهدای مفقودالجسدی شناخته می‌شود كه شنیدن زندگی‌نامه او برای هر جوانی دل‌انگیز و هیجان‌آور است .
از این معركه عاشورایی فقط دو یا سه نفر زنده مانده اند كه در برنامه" خاطرات ماندگار" به بازخوانی آن می پردازد.
برنامه "خاطرات ماندگار " به تهیه كنندگی حمید اشتری و اجرای عباسعلی توفیقی دوشنبه 18 بهمن 1400 ساعت 22:00 از رادیو معارف موج اف ام پخش می شود

دسترسی سریع
خاطرات ماندگار