خلوت انس هر روز از ساعت 00:50 به مدت 40 دقیقه

رادیو معارف

خلوت انس

داستان نوجوان شجاع در رادیو معارف

رادیو معارف با پخش داستان "نوجوان شجاع" مبارزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شهید اسماعیل دقایقی را بیان می كند

1397/04/27
|
09:26

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف، "داستان هفته" مورخ 29 تیر 97 با بیان داستان" نوجوان شجاع" روایتگر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و مبارزات شهید اسماعیلی دقایقی خواهد شد.
در سال ‌1357 ازدواج كرد و در اولین صحبت با همسرش، از این كه وی فقط به خود و خانواده‌اش تعلق ندارد گفتگو كرد. با اوج‌گیری نهضت خروشان و توفنده مردم مسلمان ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) همچنان به مبارزه ادامه داد و در اعتصابات كارگران شركت نفت نقش مؤثر و ارزنده‌ای را عهده‌دار بود و در به هلاكت رساندن دو تن از افسران شهربانی بهبهان به طور غیرمستقیم شركت داشت.
خانه اسماعیل دقایقی همواره یكی از پایگاه‌های فعال مبارزه با رژیم به شمار می‌آمد و بسیاری از بیانیه‌ها و اعلامیه‌های ضدرژیم در این مكان تهیه و تكثیر می‌شد.
شهیددقایقی قبل از ‌22 بهمن به اتفاق یكی دیگر از دوستانش طبق برنامه‌ای كه داشتند به تهران آمد و با حضور در مبارزات مردمی، در فتح پادگانها نقش مؤثری ایفا كرد. پس از آن نیز با تلاش و جدیت تمام، در جلوگیری از غارتگری گروهك‌ها و به هدر رفتن اسلحه‌ها نقش به سزایی داشت.
برنامه "داستان هفته" به همت گروه معارف،‌فرهنگ و جامعه است كه تهیه و سردبیری این برنامه را حسن توكلی زاده و اجرای آن را علی فرحناك برعهده دارد .
این برنامه روزهای جمعه ساعت 12:20 از رادیو معارف به روی آنتن می رود .

دسترسی سریع
خلوت انس