غریبانه از 15 تا 17 آبان از ساعت 17:40 به مدت 80 دقیقه

رادیو معارف

غريبانه

پخش زنده ویژه برنامه "غریبانه" از بارگاه مطهر علی ابن موسی الرضا علیه السلام

ویژه برنامه "غریبانه" به طور زنده از حرم مطهر علی بن موسی الرضا علیه السلام سبک زندگی مومنانه را بررسی می کند

1397/08/13
|
13:42

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ همزمان با فرا رسیدن ایام پایانی ماه صفر برنامه "غریبانه" به طور زنده از رواق دارالحجه در بارگاه نورانی علی بن موسی الرضا علیه السلام به روی آنتن می رود .
این برنامه که با توجه به بخشی از آیه 7 سوره مبارکه حشر "ما اتیکم الرسول فخذوه و ما نهاکم عنه فانتهوا" در سه شب به سمع شنوندگان رادیو معارف می رسدموضوعاتی همچون سبک زندگی مومنانه، نگاه منظومه ای به رفتارهای دینی، ماهیت زندگی مومنانه و اوج شدت و حدت در مقابل دشمن را بررسی می کند .
حجت الاسلام سید مجتبی سید سلیمانی در شب دوم به تحلیل صلح امام حسن علیه السلام پرداخته و شرایط حاکمان در این عصرر ا واکاوی می کند .
همچنین علل عدم حمایت مردم از امام حسن مجتبی (ع) و حق ولی و حاکم دینی بر مردم و تحلیل اجتماعی فرهنگی صلح امام حسن مجتبی با رویکرد جریان شناسی (جامعه شناسی) عصر امام مجتبی (ع) با تأکید بر درس ها و عبرت های امروزی از جمله موضوعاتی است که در این برنامه بیان می شود .
و در شب سوم فضیلت زیارت امام رضا علیه السلام ،آداب زیارت حضرت امام رضا علیه السلام و آثار زیارت مقبول و با معرفت (حفظ معنویت در طول عمر) به سمع شنوندگان این رسانه دینی خواهد رسید.
برنامه" غریبانه" به همت گروه معارف،‌قرآن و اهل بیت علیهم السلام است که تهیه و سردبیری این برنامه را روح الله اسماعیلی و اجرای آن را محمد جواد محمدی برعهده دارد
این برنامه از سه شنبه 15 آبان 97 به مدت سه شب ساعت 17:30 از امواج فضیلت و فطرت تقدیم سوگواران آل الله می شود .


دسترسی سریع
غریبانه