پرسمان تاریخی جمعه از ساعت 18:00 به مدت 45 دقیقه

رادیو معارف

پرسمان تاريخي - جلال شاه محمدي

پاسخگویی به پرسش‌های تاریخ اسلام در رادیو معارف

حجت الاسلام پیشوایی در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی به بررسی زندگی اولین زائر مرقد مطهر حسین بن علی علیه السلام خواهد پرداخت

1396/08/09
|
13:56

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ برنامه "پرسمان تاریخی" همزمان با فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهید حضرت امام حسین علیه السلام با موضوع تبیین زندگی اولین زائر مرقد مطهر شهید دشت نینوا به روی آنتن می رود.
این برنامه كه مورخ یازدهم آبان 96 به روی آنتن می رود با كارشناسی حجت الاسلام والمسلمین استاد مهدی پیشوایی ضمن بیان ماجرای رساندن سلام پیامبر (ص) به امام محمد باقر توسط جابر بن عبدالله انصاری به تبیین ماجرای زیارت مرقد مطهر حسین بن علی (ع) توسط این صحابه بزرگ پیامبر اكرم (ص) به عنوان اولین زائر قبر شریف امام حسین علیه السلام خواهد پرداخت .
لازم به ذكر است جابر از جمله افرادی بود كه سالها در میادین نبرد حق علیه باطل به مبارزه پرداخت اما آنچه بر شهرت وی افزود و نام او را جهانی و جاودانه ساخت این بود كه در روز اربعین سال 61 هجری ، به عنوان «نخستین‌ زیارت‌كننده مرقد شریف امام حسین(ع)، به كربلا آمد و به زیارت‌ پرداخت .
برنامه" پرسمان تاریخی" كاری از گروه معارف،‌قرآن و اهل بیت علیهم السلام به تهیه و سردبیری محمد حسین پور و اجرای مرتضی بهرامی خشنودی روزهای پنجشنبه ساعت 16:00 به روی آنتن می رود .
شنوندگان این رسانه دینی می توانند سوالات خود را از طریق 2- 02532910551 یا سامانه 30000553 مطرح نمایند .دسترسی سریع
پرسمان تاریخی - جلال شاه محمدی