خبر جهان اسلام هر روز از ساعت 19:00 به مدت 15 دقیقه

رادیو معارف

متن خبر جهان اسلام - سوري

پاسخ حزب الله به جنایات رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان

پاسخ حزب الله به جنایات رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان

1402/12/06
|
14:08

پاسخ حزب الله به جنایات رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان
حزب الله در پاسخ به حملات نظامیان صهیونیست به مناطق مسكونی و شهادت شهروندان لبنانی شهرك‌های نظامی و صهیونیست نشین را هدف قرار داد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ از جنوب لبنان، حزب الله لبنان در 13 بیانیه از هدف قرار دادن 8 تجمع، سه پایگاه (یك پایگاه دو مرتبه) و یك پادگان نظامیان صهیونیست خبر داد.چ
در حمله‌ جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به پنج منطقه‌ی مسكونی در جنوب لبنان، در مجدل زون، یك دختر بچه شش ساله و یك زن به شهادت رسیده است و تعدادی از شهروندان لبنانی زخمی شدند. توپخانه و پهپاد‌های رژیم صهیونیستی نیز 14 منطقه از جمله مارون الرأس، محیبیب و عیترون را آماج حملات خود قرار دادند.
حزب الله هم در پاسخ با این حملات، هشت تجمع نظامیان صهیونیست را در شهرك‌های نظامی و صهیونیست نشین شومیرا و ایون مناحم (در شهرك مستوفا با موشك‌های كاتیوشا و در شهرك‌های آویویم و متولا هر كدام دو مرتبه با سلاح‌های سنگین و در پایگاه مرج) با موشك‌های هدایت شونده هدف قرار داد.

پایگاه رویسات العلم دو مرتبه، پایگاه زبدین و پادگان زرعیت یك مرتبه و پایگاه حدب یارین با موشك‌های بركان از دیگر اهداف عملیات تهاجمی حزب الله بودند.

دسترسی سریع
متن خبر جهان اسلام - سوری