صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنج شنبه از ساعت 17:05 به مدت 55 دقیقه

.

آیا حضرت رسول (صلی الله علیه و آله و سلم) در زمان حیات مبارکشان ولایت حضرت علی (علیه السلام) به صورت مکتوب نوشته اند یا نه؟ اگر نه علت آن را بیان کنید.
در تاریخ ذکر شده وقتی مکه فتح شد پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) وارد کعبه شدند و بت های آنجا را توسط حضرت علی (علیه السلام) سرنگون کردند. اینکه استاد پیشوایی فرمودند که فقط یک بت بوده. لطفا توضیح دهید.
نفس زکیه و برادر ایشان که توسط منصور دوانیقی به شهادت رسیدند در کجا مدفون هستند؟
می گویند رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) در تقسیم غنایم به برخی از تازه مسلمان سهم بیشتری داد تا قلب آنها نرم شود. این گروه چه کسانی بودند؟
با توجه به اینکه اعراب بر اساس فرزند اول نام پدر را خطاب می کردند، فرزند اول امام حسین (علیه السلام) چه کسی بود و این کنیه بر چه اساسی است؟
گفته میشود که حضرت علی اکبر (علیه السلام) فرزند بزرگ امام حسین (علیه السلام) بودند. آیا امکان دارد که حضرت علی اکبر (علیه السلام) با توجه به اینکه بزرگتر بودند، ازدواج نکرده باشند و از ایشان فرزندی وجود نداشته باشد؟
معروف است که ابوحنیفه، شاگرد امام صادق (علیه السلام) بودند. اگر این مطلب درست است، کِی و کجا شاگرد امام صادق (علیه السلام) بودند و چرا با امام صادق(علیه السلام) مخالفت میکردند؟
چرا در کل مفاتیح زیارت نامه ای از حضرت زینب (سلام الله علیها) نداریم؟
همه می دانیم در اسلام احترام خاصی به مسجد گذاشته میشود. پس ماجرای مسجد ضرار چیست و چرا رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) آن را خراب کردند؟ آیا بهتر نبود آن را به گروه دیگری از مومنان میسپردند؟
آیا امیرالمؤمنین (علیه السلام) پس از بیعت با ابوبکر، در جنگ های آن زمان شرکت داشتند؟ اگرداشتند، در چه جنگی؟ و اگر نداشتند، پس همکاری ایشان با خلفا به چه شیوه ای بوده است؟
بعد از شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) سرگذشت خانم نرجس خاتون به چه صورت بود و چه مدت بعد از شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) زندگی کردند؟
منظور از قبه الصخره و هیکل سلیمان چیست و چه ربطی به تقدس مسجد الاقصی داشت؟

مرتبط با این