صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه از ساعت 18:00 به مدت 55 دقیقه

.

مقبره ی راس الحسین که در کشور مصر است چقدر صحت دارد?
در مورد مکانی که در کشور افغانستان است و گفته شده حضرت علی علیه السلام از آن جا رد شده و مقبره برای آن درست کرده اند توضیح دهید.
آیا امام حسن علیه السلام در زمان خلیفه دوم به کشور ایران ورود داشتند؟
علت شش گوشه بودن بارگاه امام حسین علیه السلام چیست؟
در مقدمه ی کتاب شهادت نامه ی امام حسین علیه السلام آمده که از امام سجاد علیه السلام پرسیده اند سخت ترین مرحله کدام مرحله بود و ایشان سه بار فرمودند الشام اما در منابع چیزی نیامده است. خواستم بدانم ریشه آن از کجاست؟
معروف است که قبر حضرت علی علیه السلام در حدود صد سال مخفی بوده است. سوالم این است که مردم در زمان دفن حضرت علی علیه السلام چه عکس العملی نشان دادند؟
چرا زیارت اربعین جزء نشانه های شیعه به حساب می آید؟
چه تفاوتی با زیارت روز عاشورا و دیگر ایام دارد؟گویا بزرگان چهار شاخه ی اهل تسنن که حنفی، مالکی، شافعی و حنبلی می باشند از شاگردان امام صادق علیه السلام بودند. پس چگونه نظرات مستقل و جدا از تشیع داشتند؟
سلسله عثمانی ها چند سال حکومت کردند؟ و چرا می گویند عثمانی؟
در تحلیل های تاریخی آمده هدف مأمون از ولی عهدی امام رضا علیه السلام این بود که قیام های علویون را بخواباند. سوالم این است که به این هدف رسید یا نه؟
در مورد مدت زندگانی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها توضیح دهید. گفته شده حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها وقتی ازدنیا رقتند 18 سال داشتند. برخی می گویند که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در 18 سالگی ازدواج و 27 سال زندگی کرده اند.

مرتبط با این