خبر جهان اسلام هر روز از ساعت 19:00 به مدت 15 دقیقه

رادیو معارف

متن خبر جهان اسلام - سوري

عراق : نقاط مرزی مشترك با ایران از گروه‌های غیرقانونی پاكسازی شد

عراق : نقاط مرزی مشترك با ایران از گروه‌های غیرقانونی پاكسازی شد

1402/07/01
|
12:45

عراق : نقاط مرزی مشترك با ایران از گروه‌های غیرقانونی پاكسازی شد
فرماندهی نیروهای مرزبانی عراق گفت كه نقاط مرزی مشترك با ایران از گروه‌های غیرقانونی پاكسازی شده است.
فرماندهی نیروهای مرزبانی وزارت كشور عراق اعلام كرد كه پس از درگیری با گروه‌های غیرقانونی، نقاط مرزی این كشور با ایران در استان اربیل را كه در سیطره این گروه‌ها بود، بازپس گرفته شد.

در این بیانیه‌ آمده است: در چارچوب تلاش‌های فرماندهی نیروی مرزبانی عراق برای كنترل كل مرزهای این كشور با كشورهای همسایه، نیرویی از تیپ دوم مرزی و هنگ تكاوران مرزی منطقه یكم با پشتیبانی نیروهای گارد پیشمرگه توانستند نقاط مرزی بین ایران و عراق را پس از درگیری با گروه های غیرقانونی كه بر نقاطی از استان اربیل سیطره یافته بودند،باز پس بگیرند.

این بیانیه اضافه كرد كه فرماندهی نیروهای مرزبانی مصمم است اقتدار كشور عراق را در تمام مرزهای این كشور با كشورهای همسایه اعمال كند و پرچم عراق را در دورترین نقطه آن به اهتزاز درآورد.

پیشتر فواد حسین وزیر امور خارجه عراق گفته بود كه كشورش ملتزم و متعهد به اجرای توافق امنیتی با جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفته بود: ما اقدامات لازم را برای حذف گروه های مخالف از مرز عراق و ایران انجام داده ایم و قانون اساسی ما به هیچ طرفی اجازه نمی دهد كه از خاك عراق برای حمله به كشورهای همسایه استفاده كند.

وزیر امور خارجه عراق با اشاره به اینكه روابط كشورش با ایران قوی است و این رابطه مانع استفاده از خشونت می‌شود، تاكید كرد: عراق اجازه نخواهد داد از خاك خود برای حمله به ایران توسط برخی گروه ها استفاده شود.

دسترسی سریع
متن خبر جهان اسلام - سوری