خبر جهان اسلام هر روز از ساعت 19:00 به مدت 15 دقیقه

رادیو معارف

متن خبر جهان اسلام - سوري

حملات هوایی گسترده و بی‌سابقه رژیم صهیونیستی به رفح

حملات هوایی گسترده و بی‌سابقه رژیم صهیونیستی به رفح

1402/11/27
|
20:39

حملات هوایی گسترده و بی‌سابقه رژیم صهیونیستی به رفح
مناطق مختلف رفح در جنوب نوار غزه در كمتر از یك ساعت هدف دست كم 50 حمله هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی قرار گرفت . در این حملات دست كم 100 نفر شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند كه اغلب آنها زنان و كودكانی بودند كه برای در امان ماندن از حملات در خانه‌های مسكونی و مساجد پناه گرفته بودند.. به گزارش شبكه تلویزیونی الجزیره، در 50 حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف رفح در جنوب نوار غزه حدود 14 خانه مسكونی و سه مسجد كه مملو از شهروندان و آوارگان فلسطینی بود، هدف قرار گرفت. حماس در بیانیه‌ای در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به رفح اعلام كرد این حمله ادامه جنگ با هدف نسل كشی و تلاش برای آواره كردن اجباری فلسطینیان است
در منطقه ی خان یونس رژیم صهیونیستی طی 14 روز محاصره، مجتمع پزشكی ناصر را به میدان مرگ تبدیل كرده است. هر كس در این بیمارستان تكان می‌خورد، هدف قرار می‌گیرد و هر كس به كمك فرد مجروح هم می‌رود توسط تك تیرانداز ها كشته میشود. تصاویری كه از این بیمارستان منتشر شده این واقعیت را به خوبی نشان می‌دهد. یكی از افرادی كه هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت "یاسر ممدوح" خبرنگار فلسطینی بود.
همچنین وزارت بهداشت غزه امروز در 129 روز از جنگ در این باریكه، از افزایش تعداد شهدا به 28640 نفر خبر داد. نزدیك به 68 هزار نفر زخمی و هزاران پیكر نیز همچنان زیر آوار‌ ساختمان‌ها مانده و امكان دسترسی نیروهای امدادی به آن‌ها وجود ندارد.

دسترسی سریع
متن خبر جهان اسلام - سوری