مستندهای رادیو معارف، یك سر و گردن بالاتر از سایر شبكه‌ها

داور بخش مستندهای مستمر جشنواره پژواك:
به رادیو معارف امیدوار شدم، مستندهای رادیو معارف، یك سر و گردن بالاتر از سایر شبكه‌هاست.

1403/02/30
|
14:47

نویسنده كتاب مستند رادیویی به زبان آدمیزاد:
دكتر زهرا صفاییان در گفت‌وگو با روابط عمومی رادیو معارف گفت: مستندهای رادیومعارف، بیشتر از یك سر و گردن از مستندهای دیگر شبكه‌ها بالاتر بود.
وی با بیان اینكه تولید برنامه مستند به دلیل نیاز به پژوهش، زحمت زیادی دارد افزود: این زحمت برای مستند مستمر كه باید هفته‌ای یك قسمت از آن پخش شود، خیلی زیادتر است.
وی كه یكی از نویسندگان كتاب «مستند رادیویی به زبان آدمیزاد» است، در باره كیفیت مستندهایی كه در بخش مستمر رقابت كردند گفت: بعضی از برنامه‌ها فوق‌العاده خوب و حرفه‌ای بود و بعضی فوق‌العاده ضعیف یعنی حتی با تعریف برنامه مستند فاصله داشتند؛ به تعبیری یك برنامه تركیبی ساده یا یك گزارش ساده بودند.
وی خاطرنشان كرد: پس از آنكه در جلسه نهایی، با دیگر داوران دور هم نشستیم تا جمع‌بندی كنیم، متوجه شدم كه كارهای قوی متعلق به رادیومعارف است! من به مستندهای رادیو معارف امیدوار شدم.
دكتر زهرا صفاییان افزود: آثار رادیو معارف سطح بالاتری نسبت به سایر شبكه‌ها داشت و پویایی خاص خود را داشت و یك سر و گردن و حتی بیشتر از بقیه شبكه‌ها بهتر بود.
وی با اشاره به اینكه از 6 تندیس طلایی بخش مستندهای مستمر، رادیو معارف 4 تندیس را از آن خود كرد، یادآور شد: جشنواره محل رقابت است و طبعا كار خوب بالا می‌آید و جایزه را می‌برد. به مدیر شبكه و مجموعه مدیرانی كه دست‌اندركاران تولید كه زیركانه و هوشمندانه تلاش كردند تا از نظر مادی و معنوی برنامه‌سازان را سر ذوق بیاورند و انگیزه لازم را به آنها بدهند، تبریك می‌گویم.

دسترسی سریع