محمد حسین پور

حوزه تخصصی: تهیه کنندگی

.

اینجانب محمد حسین پور، متولد چهارم شهریور 1353 هستم، محل تولدم روستای بالاچاف از توابع شهرستان لنگرود در استان سرسبز گیلان است.
دوره تحصیلی ابتدایی را در روستای بالاچاف گذراندم و پس از دوره ابتدایی به اتفاق پدر و مادر به شهر لنگرود نقل مکان کردیم و دوره راهنمایی و دبیرستان را در آن شهر به پایان رساندم وپس از اخذ مدرک دیپلم، در دانشگاه دامغان در استان سمنان و در رشته معارف اسلامی مشغول به تحصیل شدم .
سال 1380 نقطه عطف زندگی من بود که با ورود به رادیو معارف در شهر مقدس قم رقم خورد و افق جدیدی در زندگی من گشود .
خودم همیشه این مهم را مرهون دعای مادرم و روزی حلالی می دانم که پدرم با تلاش، زحمت و صداقت بر روی سفره می گذاشت خداوند بزرگ را هزاران بار شاکرم که زندگی ام را با برکت صلوات بر محمد و آل محمد عجین کرده است. تا سال 1385 (پنج سال از آغاز فعالیتم در رادیو معارف) در دفتر گروه فقه و سیره گذراندم و از جمله افتخارات بنده در طول این پنج سال این بود که چهار مرتبه به عنوان کارمند نمونه انتخاب شدم.
در همین مدت بود که تجربیات لازم برای برنامه سازی بدست آوردم و به علت علاقه وافر به تهیه کنندگی و با دعوت مدیر محترم وقت رادیو پس از گذراندن دوره آموزشی از سال 1386 برنامه سازی رادیویی را آغاز کردم اولین برنامه ای که افتخار تهیه کنندگی آن را داشتم ویژه برنامه رحلت بانوی صبر و استقامت حضرت زینب کبری «س» بود و پس از آن افتخار تهیه کنندگی برنامه های زنده و تولیدی فراوانی را داشتم که از آن جمله برنامه های زنده «به رنگ خدا»، «عصر جوانی»، «تاجمعه ظهور» و ویژه برنامه های اعیاد و سوگواری ائمه اطهار (ع) است و از جمله برنامه های تولیدی که بنده تولید کرده ام و با استقبال خوب مخاطبان رادیو مواجه شد برنامه «برآستان بندگی» است که در همایش برنامه های اذان گاهی حائز رتبه گردید.
«مسافر قبله»،‌«سیره پیشوایان»، «گوهر ناب»،‌«پرسمان تاریخی»، «سجاده نیاز» و ... از دیگر برنامه هایی است که بنده آنها را تولید کرده ام و بنده جز اولین گروه برنامه سازی بودم که از طرف رادیو معارف در صحن جمهوری حرم مطهر امام رضا (ع)‌به طور زنده برنامه سازی کردم و این افتخار را داشتم که در سال 1393 همراه با اکیپ برنامه سازی رادیو در جوار بارگاه ملکوتی سالار شهیدان حضور داشته باشم یکی دیگر از افتخارات بنده که به آن می بالم امکانی است که باز هم رادیو معارف برایم فراهم کرد تا بتوانم مجموعه برنامه ای با عنوان «طبیب دلها» را تهیه کنم برای پخش در فضای معنوی صحن های حرم مطهر رضوی.
خدا را شاکرم و امیدوارم ارزش این لباس خادم رسانه ای را که بر تن کرده ام قدر بدانم.

دسترسی سریع